23 Ağustos 2017 çarsamba
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YENÄ° BAÅžKAN MUSA AYDIN

YENÄ° BAÅžKAN MUSA AYDIN
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı seçimi sonuçlanda, yapılan oylama sonunda Musa Aydın 161 oyla başkan seçildi.
08.04.2015 / 18:50


Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanlığı seçimi sonuçlanda, yapılan oylama sonunda Musa Aydın 161 oyla baÅŸkan seçildi.GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya'nın milletvekili aday adayı olması nedeniyle istifası sonrası boÅŸalan baÅŸkanlık koltuÄŸu için Ankara'da yapılan ve iki adayın yarıştığı seçimi Musa Aydın 161 oyla kazandı. Åžeref EroÄŸlu'nun ise 90 oy aldığı baÅŸkanlık yarışında 12 oy ise geçersiz sayıldı.OlaÄŸanüstü genel kurula 277 delegeden 263'ü katıldı ve oylama sonunda Musa Aydın 161 deleÄŸenin oyunu aldı ve 47. baÅŸkan olarak Türkiye GüreÅŸ Federasyonu baÅŸkanlığı koltuÄŸuna oturdu. Åžeref EroÄŸlu 90 oy aldı, 12 oy ise geçersiz sayıldı.Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Y.Ziya CoÅŸar, Zeki Gül, Serdar Cinkılıç, Ünsal Kıraç, Selahattin Uyan, Enis Erdem, A.Ä°hsan Kabakçı, Mustafa Fidan, Latif Çakmak, Hasan EroÄŸlu, Erdin Özer, Yalçın Åžanlı, Oktay AktaÅŸ ve Hüseyin KayaDisiplin Kurulu Asil: Hasan Odabaşı, Yasin Kalem, Süreyya YoÄŸurtcu, Murat BayramoÄŸlu ve Numan Ergin

Aydın : "Küslükler sona erecek"

Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Musa Aydın, olaÄŸanüstü genel kurul sonrasında yaptığı konuÅŸmada, genel kurulun Türk güreÅŸine hayırlı olmasını dileyerek, yüksek katılımlı ve ÅŸölen havasında geçen kongre nedeniyle delegelere teÅŸekkür etti.Rio Olimpiyat Oyunları öncesinde güreÅŸ ailesinin birlik ve beraberliÄŸe ihtiyacı olduÄŸunu ifade eden Aydın, "Seçim bitti, bundan sonra 'Sen-ben yok, biz var' anlayışıyla güreÅŸi hep birlikte ortak akılla yöneteceÄŸiz. Camiadaki küslüklere son vereceÄŸiz. Rio Olimpiyat Oyunları öncesinde güreÅŸ ailesinin birlik ve beraberliÄŸi ihtiyacı var. Altın madalya için üzerimize düÅŸen ne varsa yerine getireceÄŸiz ve inÅŸallah Rio'nun zirvesine ay-yıldızlı bayrağımızı dikeceÄŸiz" diye konuÅŸtu.Aydın, eski baÅŸkan Hamza Yerlikaya döneminde antrenör ve sporcuların büyük baÅŸarılar elde ettiÄŸini vurgulayarak, "Ä°ÅŸimizin zor olduÄŸunu biliyoruz. Bu çıtayı yükseltmek için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı. GENEL KURULDA NELER YAÅžANDI ?Holidayy Inn Otel'de yeterli çoÄŸunluÄŸun saÄŸlanmasının ardından baÅŸlayan genel kurulda, divan baÅŸkanlığına Cemil Çetin seçildi. Saygı duruÅŸu ve Ä°stiklal Marşı'nın ardından yönetim, denetim ve faaliyet raporları okunarak oy birliÄŸiyle ibra edildi. Genel kurulda, 2015-2016 yıllarının tahmini faaliyet programları ve bütçeleri okunarak kabul edildi.GüreÅŸ Federasyonu OlaÄŸanüstü Genel Kurulu baÅŸladıBaÅŸkan adaylarından Åžeref EroÄŸlu, güreÅŸin sorununun minder baÅŸarısının azalması deÄŸil, altyapının çökmesi olduÄŸuna dikkati çekerek, altyapıya yatırımı artıracaklarını söyledi.Uluslararası arenada Türkiye'nin daha etkili konuma gelmesi için mücadele edeceklerini anlatan EroÄŸlu, daha fazla üyeyle temsil edilmenin gayreti içinde olacaklarını dile getirdi. EroÄŸlu, 12 haftalık deplasmanlı lig kuracaklarını sözlerine ekledi.Åžeref EroÄŸlu, yaÄŸlı güreÅŸte birtakım sorunlar yaÅŸandığına ve organizasyon sayısının çok azaldığına dikkati çekerek, "YaÄŸlı güreÅŸ kurumsallaÅŸacak, kendi yönetimi ve bütçesi olacak. Kırkpınar YaÄŸlı GüreÅŸlerini, Türki cumhuriyetlere ve Ä°slam ülkelerine açacağız. Bu geleneÄŸi yaÅŸatmak yetmez. GeliÅŸtirmek boynumuzun borcu olacaktır. Olimpiyat oyunlarında altan madalya vadediyoruz" diye konuÅŸtu.DiÄŸer aday Musa Aydın da 2016 Rio Olimpiyatları'nda ay-yıldızlı bayrağı göndere çektirmek için çalışmalarına hız vereceklerini vurgulayarak, "GüreÅŸte baÅŸarılı sporcuları, yatılı okullara yerleÅŸtirerek güreÅŸ ordusu yaratacağız. Spor, yarış ve rekabet demektir. Ligleri deplasmanlı ve ödüllü yapacağız" dedi.Eski GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı ve Dünya GüreÅŸ BirliÄŸi Üyesi Ahmet Ayık ise seçime giren adaylara baÅŸarılar dileyerek, göreve gelecek baÅŸkandan delege sisteminde deÄŸiÅŸiklik yapılmasını ve eski ÅŸampiyonlara oy kullanma hakkı verilmesi gerektiÄŸini savundu.

TARTIÅžMALAR YAÅžANDIBu arada divan kurulunun oluşturulmasının ardından salonun girişinde tartışmalar yaşandı.Avrupa GüreÅŸ Federasyonları BirliÄŸi Yönetim Kurulu Üyesi Önder YakÅŸi'nin delege olmaması nedeniyle salona alınmaması sonrasında YakÅŸi ve yakınlarıyla federasyon yetkilileri arasında gerginlik çıktı. Tartışmalar, araya girenler sayesinde yatıştırılırken, tarafların birbirlerinden ÅŸikayetçi olduÄŸu öÄŸrenildi. 


Etiketler:
Bu haber toplam 2998 defa okundu
YORUMLAR
abdulkadir çığ ÅŸekerspor: 
""
güreş camiasına hayırlı olsun.
08.04.2015 / 17:00
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA