22 Temmuz 2017 Cumartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YENİ BAŞKAN MUSA AYDIN

YENİ BAŞKAN MUSA AYDIN
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı seçimi sonuçlanda, yapılan oylama sonunda Musa Aydın 161 oyla başkan seçildi.
08.04.2015 / 18:50


Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı seçimi sonuçlanda, yapılan oylama sonunda Musa Aydın 161 oyla başkan seçildi.Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya'nın milletvekili aday adayı olması nedeniyle istifası sonrası boşalan başkanlık koltuğu için Ankara'da yapılan ve iki adayın yarıştığı seçimi Musa Aydın 161 oyla kazandı. Şeref Eroğlu'nun ise 90 oy aldığı başkanlık yarışında 12 oy ise geçersiz sayıldı.Olağanüstü genel kurula 277 delegeden 263'ü katıldı ve oylama sonunda Musa Aydın 161 deleğenin oyunu aldı ve 47. başkan olarak Türkiye Güreş Federasyonu başkanlığı koltuğuna oturdu. Şeref Eroğlu 90 oy aldı, 12 oy ise geçersiz sayıldı.Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Y.Ziya Coşar, Zeki Gül, Serdar Cinkılıç, Ünsal Kıraç, Selahattin Uyan, Enis Erdem, A.İhsan Kabakçı, Mustafa Fidan, Latif Çakmak, Hasan Eroğlu, Erdin Özer, Yalçın Şanlı, Oktay Aktaş ve Hüseyin KayaDisiplin Kurulu Asil: Hasan Odabaşı, Yasin Kalem, Süreyya Yoğurtcu, Murat Bayramoğlu ve Numan Ergin

Aydın : "Küslükler sona erecek"

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, olağanüstü genel kurul sonrasında yaptığı konuşmada, genel kurulun Türk güreşine hayırlı olmasını dileyerek, yüksek katılımlı ve şölen havasında geçen kongre nedeniyle delegelere teşekkür etti.Rio Olimpiyat Oyunları öncesinde güreş ailesinin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Aydın, "Seçim bitti, bundan sonra 'Sen-ben yok, biz var' anlayışıyla güreşi hep birlikte ortak akılla yöneteceğiz. Camiadaki küslüklere son vereceğiz. Rio Olimpiyat Oyunları öncesinde güreş ailesinin birlik ve beraberliği ihtiyacı var. Altın madalya için üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz ve inşallah Rio'nun zirvesine ay-yıldızlı bayrağımızı dikeceğiz" diye konuştu.Aydın, eski başkan Hamza Yerlikaya döneminde antrenör ve sporcuların büyük başarılar elde ettiğini vurgulayarak, "İşimizin zor olduğunu biliyoruz. Bu çıtayı yükseltmek için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı. GENEL KURULDA NELER YAŞANDI ?Holidayy Inn Otel'de yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından başlayan genel kurulda, divan başkanlığına Cemil Çetin seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından yönetim, denetim ve faaliyet raporları okunarak oy birliğiyle ibra edildi. Genel kurulda, 2015-2016 yıllarının tahmini faaliyet programları ve bütçeleri okunarak kabul edildi.Güreş Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu başladıBaşkan adaylarından Şeref Eroğlu, güreşin sorununun minder başarısının azalması değil, altyapının çökmesi olduğuna dikkati çekerek, altyapıya yatırımı artıracaklarını söyledi.Uluslararası arenada Türkiye'nin daha etkili konuma gelmesi için mücadele edeceklerini anlatan Eroğlu, daha fazla üyeyle temsil edilmenin gayreti içinde olacaklarını dile getirdi. Eroğlu, 12 haftalık deplasmanlı lig kuracaklarını sözlerine ekledi.Şeref Eroğlu, yağlı güreşte birtakım sorunlar yaşandığına ve organizasyon sayısının çok azaldığına dikkati çekerek, "Yağlı güreş kurumsallaşacak, kendi yönetimi ve bütçesi olacak. Kırkpınar Yağlı Güreşlerini, Türki cumhuriyetlere ve İslam ülkelerine açacağız. Bu geleneği yaşatmak yetmez. Geliştirmek boynumuzun borcu olacaktır. Olimpiyat oyunlarında altan madalya vadediyoruz" diye konuştu.Diğer aday Musa Aydın da 2016 Rio Olimpiyatları'nda ay-yıldızlı bayrağı göndere çektirmek için çalışmalarına hız vereceklerini vurgulayarak, "Güreşte başarılı sporcuları, yatılı okullara yerleştirerek güreş ordusu yaratacağız. Spor, yarış ve rekabet demektir. Ligleri deplasmanlı ve ödüllü yapacağız" dedi.Eski Güreş Federasyonu Başkanı ve Dünya Güreş Birliği Üyesi Ahmet Ayık ise seçime giren adaylara başarılar dileyerek, göreve gelecek başkandan delege sisteminde değişiklik yapılmasını ve eski şampiyonlara oy kullanma hakkı verilmesi gerektiğini savundu.

TARTIŞMALAR YAŞANDIBu arada divan kurulunun oluşturulmasının ardından salonun girişinde tartışmalar yaşandı.Avrupa Güreş Federasyonları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Önder Yakşi'nin delege olmaması nedeniyle salona alınmaması sonrasında Yakşi ve yakınlarıyla federasyon yetkilileri arasında gerginlik çıktı. Tartışmalar, araya girenler sayesinde yatıştırılırken, tarafların birbirlerinden şikayetçi olduğu öğrenildi. 


Etiketler:
Bu haber toplam 2890 defa okundu
YORUMLAR
abdulkadir çığ şekerspor: 
""
güreş camiasına hayırlı olsun.
08.04.2015 / 17:00
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA