2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

OLİMPİYAT KOMİTESİ KURULACAK!

OLİMPİYAT KOMİTESİ KURULACAK!
Güreş Federasyonu'nun yeni başkanı Musa Aydın, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları öncesi kritik bir süreçte göreve geldiklerini belirterek, "Biz üzerimize düşeni gerçekleştireceğiz. Rio'da güreş zirve yapacak" dedi.
11.04.2015 / 13:14


"Asrın güreşçisi" lakaplı Hamza Yerlikaya'dan boşalan başkanlık görevine seçilen Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güreş camiasıyla birlik ve beraberlik içinde olacaklarını, "ortak akılla" hareket edeceklerini söyledi.Aydın, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na kısa bir süre kaldığına dikkati çekerek, "Sporda en büyük hedef olimpiyat. Böyle olunca da çok kritik bir süreç. Biz üzerimize düşeni gerçekleştireceğiz. Rio'da güreş zirve yapacak" ifadelerini kullandı.İstanbul'da, Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası düzenlendiğini hatırlatan Aydın, şöyle devam etti:"Avrupa şampiyonasının üzerinde, dünya şampiyonası ayarında bir turnuva oldu. ABD, İran ve Rusya en iyi güreşçilerini getirmişti. Burada bizim güreşçilerimiz büyük bir başarı elde etti. Gelecek için özellikle olimpiyat adına ümit verdiler. İnşallah, Rio'nun zirvesine ay-yıldızlı bayrağı dikeceğiz.""Olimpiyat Komitesi" oluşturulacak

Olimpiyatlarda alınan dereceleri artırmak için planlı çalışma yürüteceklerini anlatan Aydın, bu hedefe ulaşmak adına öncelikle "Olimpiyat Komitesi" kuracaklarını bildirdi.Aydın, "Komitenin içerisinde akademisyenler, mevcut ve eski teknik direktörler olacak. Birlikte olimpiyatlara aday sporcuların, performanslarını takip edeceğiz. Rakip sporcuların analizini yapacağız" değerlendirmesinde bulundu."Yerlikaya başarılı oldu"

Yerlikaya döneminde, serbest ve grekoromen stillerde Avrupa ve dünya şampiyonalarında önemli başarılar elde edildiğini vurgulayan Aydın, "Grekoromen stilde eskiden gelen bir başarımız vardı, takım olarak zaten iyi durumdaydık. Ancak kendisi serbest güreşe çok büyük bir ivme kazandırdı. İnşallah, o başarıyı, bayrağı daha da yukarılara taşıyacağız" diye konuştu.Aydın, bayan güreşinin Türkiye'de henüz grekoromen ve serbest stiller gibi taban bulamadığına işaret ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Mevcut bayan sporcularımızla, imkanlar dahilinde yolumuza devam edeceğiz. Onların da olimpiyatlara hazırlanması için komite kuracağız, performanslarını ölçeceğiz. Bayan güreşçilerimizin başarılı olması için çalışacağız. İnşallah bayanlarda da ilk defa olimpiyatlarda madalya almış oluruz. Grekoromen, serbest, bayan ayrımına gitmeden olimpiyatta madalya için elimizden geleni yapacağız."


Etiketler:
Bu haber toplam 866 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA