2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ADI YETİŞTİĞİ SALONA VERİLDİ

ADI YETİŞTİĞİ SALONA VERİLDİ
Ordu'da kaldığı yetiştirme yurdunda güreşle tanıştıktan sonra katıldığı müsabakalarda Avrupa ve Türkiye Şampiyonluğunu kazanan milli güreşçi Fatih Başköy'ün adı, Ordu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı spor salonuna verildi.
18.04.2015 / 15:14


Polonya'da geçen ay düzenlenen 23 YaÅŸ Altı Avrupa GüreÅŸ Åžampiyonası'nda rakibini finalde yenerek Avrupa ÅŸampiyonu olma baÅŸarısı gösteren Ordulu Fatih BaÅŸköy'ün ismi spor salonunda yaÅŸatılacak.Milli güreÅŸçi BaÅŸköy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yetiÅŸtirme yurdunda kaldığı sırada hocalarının tavsiyesi üzerine baÅŸladığı güreÅŸte hedeflerine adım adım ulaÅŸtığını belirterek, önce Türkiye ardından da Avrupa ÅŸampiyonluÄŸunu elde ederek önemli baÅŸarılara imza attığını söyledi.Kendisini yetiÅŸtirenleri mahcup etmediÄŸini ifade eden BaÅŸköy, Avrupa ÅŸampiyonu olduktan sonra döndüÄŸü memleketi Ordu'da isminin yetiÅŸtiÄŸi kurumda yaÅŸatılacak olmasından dolayı çok mutlu olduÄŸunu belirtti.BaÅŸköy, böyle bir ÅŸeyi beklemediÄŸini anlatarak, "Bu gururu bana yaÅŸatanlara çok teÅŸekkür ederim. GüreÅŸ sporuna baÅŸladıktan sonra ilk antrenmanlarımı yaptığım spor salonuna adımın verilmesi beni çok gururlandırdı" dedi.Bu salonda çok ilkler yaÅŸadığını dile getiren BaÅŸköy, "Ä°nÅŸallah bunda sonra bu kurumda kalan kardeÅŸlerimiz bu salondan faydalanacak. Bu salon bana çok ÅŸanslar getirdi. Umarım aynı ÅŸans diÄŸer kardeÅŸlerim için de gelir" ifadesini kullandı."Biz çocuÄŸumuza sonuna kadar güveniyoruz"


Ordu Aile ve Sosyal Politikaları Müdürü Ömer Demiröz ise Fatih BaÅŸköy'ün Ordu'da yetiÅŸtirme yurdunda büyüyen bir sporcu olduÄŸunu belirterek, "Biz Fatih'le gurur duyuyoruz. O, bizim bayrağımızı göndere çektirdi. Bu gurur ve onuru millet olarak hep birlikte yaÅŸadık. Ä°nÅŸallah bu baÅŸarıların devamı gelecek. Biz çocuÄŸumuza sonuna kadar güveniyoruz" dedi.Kendilerine gelen öneriyle spor salonunun adını "Fatih BaÅŸköy Spor Salonu" olarak koyduklarını vurgulayan Demiröz, akıllı ve ahlaklı bir sporcunun buradan yetiÅŸmesinin gururunu yaÅŸadıklarını söyledi.


Etiketler:
Bu haber toplam 1193 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA