2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TAŞÇI REKOR İSTİYOR!

TAŞÇI REKOR İSTİYOR!
Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde 9 defa altın kemer kazanan Ahmet Taşçı, Osmanlı döneminin başpehlivanlarından Kel Aliço’nun rekorunu kırmayı hedefliyor.
23.04.2015 / 00:05
YaÄŸlı güreÅŸin yaÅŸayan efsanesi bu sene Edirne Sarayiçi’de 654.’sü yapılacak olan Tarihi Kırkpınar YaÄŸlı GüreÅŸleri’nde iddialı olduÄŸunu açıkladı. Ünlü güreÅŸçi, Manavgat Belediyesi YaÄŸlı Pehlivan GüreÅŸ Takımını ziyaret etti. Belediye BaÅŸkanı Åžükrü Sözen’in daveti üzerine Manavgat’a gelen TaÅŸçı, belediyenin yaÄŸlı pehlivan sporcularıyla birlikte kıspet giyerek yeÅŸil çayırda peÅŸrev çekti.Ahmet TaÅŸçı, belediyenin yaÄŸlı güreÅŸ antrenmanı yaptığı çayırda Kırkpınar’da Antalya’ya 2 defa altın kemer getiren Mehmet YeÅŸil YeÅŸil ile birlikte güreÅŸ tuttu. Ahmet TaÅŸçı ile Mehmet YeÅŸil YeÅŸil’in güreÅŸ tutmasına Manavgatlı yaÄŸlı güreÅŸ severleri alkışlarla destek verdi.YaÄŸlı güreÅŸte baÅŸarısını hedefini büyük tutma ve çok çalışmaya borçlu olduÄŸunu belirten TaÅŸçı, “YaÄŸlı güreÅŸte idol aldığım kimse olmadı. Hedefimiz bu sene 654 Tarihi Kırkpınar GüreÅŸi’nde güreÅŸerek Osmanlı döneminde 56 yıl yeÅŸil çayırlarda güreÅŸen Kel Aliço’nun rekorunu geçmek. 57 yaşındayım bu sene Kel Aliço’nun rekorunu geçmek için kıspet giyerek güreÅŸeceÄŸim. Kırkpınar’a Manavgat’ta hazırlanıyorum. YaÄŸlı güreÅŸte baÅŸarımı hedeflerimi büyük tutma kendimi sürekli yenileme ve çok çalışmaya borçluyum. 57 yaşındayım. Bu sene Kırkpınar’da güreÅŸerek Osmanlı dönemin 56 yıl yeÅŸil çayırlarda güreÅŸen Kel Aliço’nun rekorunu kırmak istiyorum” diye konuÅŸtu.

Genç güreÅŸçilere dopingden uzak durun tavsiyesinde bulunan TaÅŸçı, bir iki yıllık yalancı baÅŸarılar için bir ömürlük spor hayatının bitirmenin bir anlamının olmadığını söyledi. Dünya Anti Doping Ajansı(WADA) baÅŸta güreÅŸ olmak üzere tüm spor dallarında doping kontrolünde ince eleyip sık dokuduÄŸunu belirten TaÅŸçı, her güreÅŸçinin hedefinin ata sporunu çıtasını yukarı çıkarmak olması gerektiÄŸinin altını çizdi.BaÅŸkan Sözen ünlü BaÅŸpehlivan Ahmet TaÅŸçı’nın antrenmanlarına katılmasından duyduÄŸu memnuniyeti belirterek, “4. Manavgat YaÄŸlı GüreÅŸ’lerinin provasını yapıyoruz. Bizleri kırmayıp gelerek genç güreÅŸçi arkadaÅŸlarımıza tecrübelerini gösteren Ahmet TaÅŸçı’ya çok teÅŸekkür ederim. Bizi çok mutlu etti” dedi.


Etiketler:
Bu haber toplam 746 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA