2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KAYSERÄ°DE REKOR KATILIM

KAYSERÄ°DE REKOR KATILIM
11-12 ve 13 Yaş Minik Erkekler Güreş Greko-Romen Türkiye Şampiyonası başladı
24.04.2015 / 14:49


Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanlığı'nın 2015 yılı faaliyet programında yer alan ve Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor Ä°l MüdürlüÄŸü'nün ev sahipliÄŸi yaptığı 11-12 ve 13 YaÅŸ Minik Erkekler GüreÅŸ Greko-Romen Türkiye Åžampiyonası baÅŸladı.

Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor Ä°l MüdürlüÄŸü Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleÅŸen ÅŸampiyonaya 72 ilde bin 150 minik güreÅŸçi katıldı. Åžampiyonaya, bugün gerçekleÅŸen müsabakalarla start verildi. 4 gün sürecek ÅŸampiyonada ilk iki gün müsabakalarının tamamlanmasıyla tekrar yapılacak olan bir teknik toplantının ardından 25 - 26 Nisan'da müsabakalar devam edecek.

Åžampiyona hakkında bilgiler veren Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor Ä°l Müdürü Murat Eskici, "Kayseri, Kültür ve Kayak ÅŸehri olmasının yanında aynı zamanda bir spor ÅŸehridir. Ve bunu yapmış olduÄŸumuz müsabakalarla da bunları göstermeye çalışıyoruz. Åžuan da, 11 - 12 - 13 YaÅŸ Gurubu Grekoromen GüreÅŸ Türkiye Åžampiyonası Türkiye'de yapılıyor. Çok güzel bir katılım var. Bu da bizi mutlu ediyor. Hem sportif olarak tesis bazında yeterli olmamız, hem de bu spor dalının ilimize gelmesi ve yapacağı katma deÄŸer ÅŸehrimize katkı saÄŸlayacaktır. Genç sporcularımız geleceÄŸimizin teminatıdır. Bunları en iyi ÅŸekilde yetiÅŸtirmek bizlerin görevidir. Bu sporcularımız burada hem antrenman yapıyor. Dereceye giren sporcularımız ülkemizi uluslarası arena da temsile edecektir"dedi.

Åžampiyonaya moderatörlük yapan Kayseri GüreÅŸ Ä°l Federasyonu BaÅŸkanı Naci DoÄŸan da, "GüreÅŸ Türkiye Minik Erkekler 11-12-13 yaÅŸ Grekoremen GüreÅŸ Türkiye Åžampiyonasını bugün baÅŸlattık. Çok yoÄŸun bir katılım var. Herhalde Cumhuriyet tarihinin en fazla katılımlarından birini yaşıyoruz. 1150 sporcu 72 il ÅŸu anda müsabakalara devam ediyorlar. Tabi böyle bir organizasyonu Kayseri gibi büyük bir il kaldırabilirdi" diye konuÅŸtu.

Kaynak: Ä°HA

 


Etiketler:
Bu haber toplam 1090 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA