2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MÄ°LAS YAÄžLI GÃœREÅžLERÄ° SONA ERDÄ°

MÄ°LAS YAÄžLI GÃœREÅžLERÄ° SONA ERDÄ°
Milas’ta düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerinde Kırkpınar’ın ünlü pehlivanları er meydanında kozlarını paylaştı.
29.04.2015 / 10:30


Milas’ta düzenlenen yaÄŸlı pehlivan güreÅŸlerinde Kırkpınar’ın ünlü pehlivanları er meydanında kozlarını paylaÅŸtı. BaÅŸpehlivanlığı Orhan Okulu’nun kazandığı güreÅŸte, paraÅŸüt takımı er meydanına baÅŸarılı bir iniÅŸ yaparak yaÄŸlı pehlivan güreÅŸlerinde bir ilki gerçekleÅŸtirdi.

Ören Gençlik ve spor DerneÄŸi tarafından merhum milli güreÅŸçi Ahmet Kozak anısına, eÄŸitim yararına düzenlenen yaÄŸlı pehlivan güreÅŸleri hafta sonu gerçekleÅŸti. Ören Stadyumu’nda düzenlenen güreÅŸlere, çeÅŸitli bölgelerden 16 baÅŸpehlivan ve 230 güreÅŸçi katıldı. Çok sayıda küçük pehlivan adaylarının da deste ve karabacak ayaklarında mücadele ettiÄŸi güreÅŸleri, MuÄŸla BüyükÅŸehir Belediye BaÅŸkanı Osman Gürün, MuÄŸla CHP Milletvekilleri Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir, MHP Milletvekili Mehmet ErdoÄŸan, birçok siyasi parti temsilcileri ve yaklaşık 5 bin kiÅŸilik vatandaÅŸ izledi. Organizasyonda güreÅŸ aÄŸalığı ise 30 bin lirayla iÅŸ adamı Mehmet Yılmaz’ın oldu.

BAÅžPEHLÄ°VANLIÄžI ORHAN OKULU KAZANDI

Saat 10.00’dan itibaren çekiÅŸmeli geçen mücadelelerde baÅŸpehlivanlık için Antalya MuratpaÅŸa Belediyesi adına güreÅŸen Orhan Okulu ile Ankara BüyükÅŸehir Belediyesi adına güreÅŸen Osman Özgün yarıştı. Mücadeleyi Orhan Okulu kazandı. ÜçüncülüÄŸü Ä°smail Balaban ve Ä°smail Koç paylaÅŸtı.Galibiyetinin ardından gazetecilere açıklama yapan baÅŸpehlivan Orhan Okulu, sezonun ilk güreÅŸini kazanmaktan mutlu olduÄŸunu dile getirdi. Okulu, "Kumluca’da yapılacak güreÅŸlerde de baÅŸarı elde etmek istiyorum. GüreÅŸlerimiz zorlu geçti, ama kazandığım için sevinçliyim. Seyircilerimize ve diÄŸer güreÅŸçilere teÅŸekkür ediyorum" dedi.

Ören Gençlik ve Spor DerneÄŸi BaÅŸkanı Fatih Özbey de, Ören’de 24 yıl aradan sonra ilk kez yaÄŸlı güreÅŸ müsabakalarının düzenlendiÄŸini anlattı. Özbey, "GüreÅŸlerden elde ettiÄŸimiz geliri mahalledeki ilk ve ortaokulun bilgisayar laboratuvarındaki eksikliÄŸi gidermek için kullanacağız. GüreÅŸlerimizde çeÅŸitli kategorilerden 14 ünlü Kırkpınar baÅŸpehlivanlarıyla birlikte 230 güreÅŸçi katıldı. Tüm katılımcılara teÅŸekkür ediyoruz" diye konuÅŸtu.

Öte yandan Organizasyonda bir ilkte yaÅŸandı. GüreÅŸlerin devam ettiÄŸi sırada MuÄŸla paraÅŸüt takımı alana baÅŸarılı bir iniÅŸ gerçekleÅŸtirdi. ParaÅŸütcülerin alana iniÅŸi izleyenler tarafından ilgiyle seyredildi. Düzenlenen yaÄŸlı pehlivan güreÅŸlerine erkeklerin yanı sıra çok sayıda kadınında takip etmesi dikkat çekti.

Kaynak: Ä°HA


Etiketler:
Bu haber toplam 1083 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA