2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DAN KOLOV VE NİKOLA PETROV TURNUVASI

DAN KOLOV VE NİKOLA PETROV TURNUVASI
Türk sporcular, turnuvayı 9 madalyayla tamamladı.
29.04.2015 / 10:32


Uluslararası Dan Kolov ve Nikola Petrov Güreş Turnuvası’nda Türkiye'yi temsil eden sporcular, 2 altın, 1 gümüş ve 6 bronz olmak üzere 9 madalya kazandı.

Güreş Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’daki Hristo Botev Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvada Türkiye, büyük bölümünü genç sporcuların oluşturduğu bir kadroyla mücadele etti.

Kadınlar kategorisinde ay-yıldızlı mayoyu giyen sporculardan Elif Jale Yeşilırmak 60, Buse Tosun ise 63 kiloda altın madalya kazandı. Yasemin Adar'ın 75 kiloda gümüş madalya aldığı turnuvada, 48 kiloda yarışan Evin Demirhan ve 60 kiloda mindere çıkan Hafize Şahin de bronz madalyaya uzandı.

Erkekler grekoromen stilde Türkiye'yi temsil eden isimlerden Fatih Üçüncü 59, Abdulsamet Uğurli 66, Metehan Başar 85 ve Ali Nail Aslan 130 kiloda bronz madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 26 ülkeden 330 sporcunun boy gösterdiği Dan Kolov ve Nikola Petrov Güreş Turnuvası’nda kazandıkları 9 madalyayla geleceğe yönelik olumlu sinyaller verdiklerini belirterek, haziran ayında Azerbaycan’da yapılacak 1. Avrupa Oyunları’nda daha büyük başarılar elde edeceklerini söyledi.Kaynak: Anadolu Ajansı

 


Etiketler:
Bu haber toplam 1073 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA