2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DAN KOLOV VE NÄ°KOLA PETROV TURNUVASI

DAN KOLOV VE NÄ°KOLA PETROV TURNUVASI
Türk sporcular, turnuvayı 9 madalyayla tamamladı.
29.04.2015 / 10:32


Uluslararası Dan Kolov ve Nikola Petrov GüreÅŸ Turnuvası’nda Türkiye'yi temsil eden sporcular, 2 altın, 1 gümüÅŸ ve 6 bronz olmak üzere 9 madalya kazandı.

GüreÅŸ Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Bulgaristan’ın baÅŸkenti Sofya’daki Hristo Botev Spor Salonu’nda gerçekleÅŸtirilen turnuvada Türkiye, büyük bölümünü genç sporcuların oluÅŸturduÄŸu bir kadroyla mücadele etti.

Kadınlar kategorisinde ay-yıldızlı mayoyu giyen sporculardan Elif Jale YeÅŸilırmak 60, Buse Tosun ise 63 kiloda altın madalya kazandı. Yasemin Adar'ın 75 kiloda gümüÅŸ madalya aldığı turnuvada, 48 kiloda yarışan Evin Demirhan ve 60 kiloda mindere çıkan Hafize Åžahin de bronz madalyaya uzandı.

Erkekler grekoromen stilde Türkiye'yi temsil eden isimlerden Fatih Üçüncü 59, Abdulsamet UÄŸurli 66, Metehan BaÅŸar 85 ve Ali Nail Aslan 130 kiloda bronz madalyanın sahibi oldu.

Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Musa Aydın, 26 ülkeden 330 sporcunun boy gösterdiÄŸi Dan Kolov ve Nikola Petrov GüreÅŸ Turnuvası’nda kazandıkları 9 madalyayla geleceÄŸe yönelik olumlu sinyaller verdiklerini belirterek, haziran ayında Azerbaycan’da yapılacak 1. Avrupa Oyunları’nda daha büyük baÅŸarılar elde edeceklerini söyledi.Kaynak: Anadolu Ajansı

 


Etiketler:
Bu haber toplam 1139 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA