2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KUMLUCADA YAĞLI GÜREŞ

KUMLUCADA YAĞLI GÜREŞ
Antalya’nın Kumluca ilçesinde gerçekleştirilen "16.Tarım ve Seracılık Festivali" çerçevesinde düzenlenen yağlı pehlivan güreşleri başladı.
06.05.2015 / 00:45


Antalya’nın Kumluca ilçesinde gerçekleştirilen "16.Tarım ve Seracılık Festivali" çerçevesinde düzenlenen yağlı pehlivan güreşleri başladı.

Yaklaşık 800 pehlivanın katıldığı ve iki gün sürecek olan güreşler, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla başladı.

Kumluca Şehir Stadı’nda, başlayan yağlı pehlivan güreşlerinin birinci gününde alt boylar güreş tuttu.

Güreşleri Kumluca Beldiye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Yağlı Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş izledi.- Altın puanla başpehlivan

Güreşlerin finalinde, başpehlivanlar Kumlucalı Orhan Okulu ile Fatih Atlı karşı karşıya geldi. Pehlivanlar normal süre içinde birbirini yenemeyince puanlamaya gidildi. Başpehlivanlardan Fatih Atlı puanlama güreşlerine bir ihtarla başladı. Puanlama süresinde de pehlivanlar birbirlerine üstünlük sağlayamadı. Rakibini ters ayakta yakalayan Orhan Okulu, altın puanı alarak güreşlerde başpehlivan oldu.Başpehlivanlık güreşlerinde ikinciliği Fatih Atlı elde etti. Üçüncülüğü de Mehmet Yeşilyeşil ile İsmail Balaban paylaştı.Başaltında Mustafa Okulu, büyük ortada Osman Karataş, küçük orta büyük boyda Yiğit Yılmaz, küçük orta küçük boyda Menderes Saltık, deste büyük boyda Metin Alpaslan Temizce, deste orta boyda Şerafettin Gezer, deste küçük boyda Mustafa Doğan Özkaya, tozkoparan boyda Serdar Yıldırım, ayak boyda Abdulbaki Kara, teşvik-2 boyda Osman Kan, teşvik-1 boyda Ufuk Yıldırım, minik-2 boyda Bayram Mert Karacan ve minik-1 boyda Ramazan Yıldız Çilengir birinci oldu.- Hedef Kırkpınar

Başpehlivan Orhan Okulu, gazetecilere yaptığı açıklamada, memleketi Kumluca'da başpehlivan olmanın güzel bir duygu olduğunu ve yağlı güreş sezonuna başpehlivan olarak başlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.Güreşleri boyunca kendisine sevgi gösteren, destek olan herkese teşekkür eden Okulu, güzel bir sezon geçirmeyi ümit ettiğini ve bu yıl Kırkpınar'da altın kemeri Antalya'ya getirmek için mücadele edeceğini belirtti.


Etiketler:
Bu haber toplam 1243 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA