24 Temmuz 2017 Pazartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TAHA ŞAMPİYON OLURSA

TAHA ŞAMPİYON OLURSA
Milli güreşçi Taha Akgül, Avrupa Oyunları'nda şampiyon olması halinde hem Türk Bayrağı hem de Azerbaycan bayrağıyla minderde tur atacağını söyledi.
24.05.2015 / 20:07


Akgül, Serbest Güreş Milli Takımı'nın Ankara Elmadağ'da yaptığı kamp sırasında AA muhabirinin sorularını cevapladı.Azerbaycan'da yapılacak Avrupa Oyunları'nın Türk güreşçiler için ayrı bir önem taşıdığını belirten Akgül, "Güreş, bizde olduğu gibi Azerbaycan'ın da ata sporu. Türk Milli Takımları olarak oraya gidip üzerimize düşeni yapacağız. İki hafta önce Azerbaycan'daydım, oradaki hazırlıkları gördüm. Avrupa Oyunları'nda Türkiye'nin elçisi oldum. Eğer Avrupa Oyunları'nda şampiyon olursam hem Türk bayrağı hem de Azerbaycan bayrağıyla minderde tur atmak istiyorum" dedi.- Rekorunu geliştirmek istiyorMilli güreşçi, milli takım kampındaki koşulların kusursuz olduğunu vurgulayarak, oyunlara en iyi şekilde hazırlanacaklarını söyledi.Serbest güreşte üst üste 3 kez Avrupa şampiyonu olarak bir ilki gerçekleştirdiğini hatırlatan Akgül, "En iyi şekilde oyunlara hazırlanmak ve tekrar şampiyon olmak istiyorum. Son 3 senenin Avrupa şampiyonuyum ve bu serbest güreşte bir ilk. Bu sene de zirvede yer alarak 4. kez üst üste Avrupa şampiyonu olarak rekorumu geliştirmek ve adımı serbest güreş tarihine yazdırmak istiyorum" ifadelerini kullandı.- "Önemli olan katılmak değil madalya kazanmak"

Taha Akgül, Avrupa Oyunları'na daha önce olimpiyatlar için kota verildiğini ancak bunun geri alındığını anımsatarak, "Avrupa Oyunları'nda kota olsa iyi olurdu. Şampiyon olmamız halinde olimpiyat vizesi alacaktık ve rahatlayacaktık" yorumunda bulundu.Olimpiyatlara katılma yolunda tüm arkadaşlarına güvendiğinin altını çizen milli sporcu, şöyle devam etti:"Büyük bir ihtimalle Türkiye'ye eleme müsabakaları verecekler. Tüm sıkletlerdeki arkadaşlarımın başarılı olacağını ve olimpiyatlara tam kadro gideceğimize inanıyorum. Olimpiyat Oyunları'na vize almak sorun değil ancak olimpiyatlara katılmak Türk sporcusunu, Türk Milli Takımı'nı kesmez. Olimpiyatlarda madalya almak önemli. Bir nevi olimpiyat havası olduğu için Avrupa Oyunları tüm arkadaşlarımız adına iyi bir sınav olacak."- "Bize destek verenleri utandırmadık"

Akgül, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı resepsiyonunda güreşçilere gösterdiği yakın ilgi sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerinden Avrupa Oyunları'ndaki maçların tarihini sorduğunu ve turnuvayı takip edeceğini söylediğini dile getiren Akgül, "Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Sayın Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız ve Sayın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteğini her zaman hissediyoruz. Onlar bizden desteklerini esirgemiyor, biz de onları utandırmıyoruz. Her seferinde gidip şampiyon oluyoruz. Halkımızın da dua ve destekleriyle böyle devam eder diye umuyorum" diyerek sözlerini tamamladı.A.A


Etiketler:
Bu haber toplam 1473 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA