20 Ağustos 2017 Pazar
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TAHA ÅžAMPÄ°YON OLURSA

TAHA ÅžAMPÄ°YON OLURSA
Milli güreşçi Taha Akgül, Avrupa Oyunları'nda şampiyon olması halinde hem Türk Bayrağı hem de Azerbaycan bayrağıyla minderde tur atacağını söyledi.
24.05.2015 / 20:07


Akgül, Serbest GüreÅŸ Milli Takımı'nın Ankara ElmadaÄŸ'da yaptığı kamp sırasında AA muhabirinin sorularını cevapladı.Azerbaycan'da yapılacak Avrupa Oyunları'nın Türk güreÅŸçiler için ayrı bir önem taşıdığını belirten Akgül, "GüreÅŸ, bizde olduÄŸu gibi Azerbaycan'ın da ata sporu. Türk Milli Takımları olarak oraya gidip üzerimize düÅŸeni yapacağız. Ä°ki hafta önce Azerbaycan'daydım, oradaki hazırlıkları gördüm. Avrupa Oyunları'nda Türkiye'nin elçisi oldum. EÄŸer Avrupa Oyunları'nda ÅŸampiyon olursam hem Türk bayrağı hem de Azerbaycan bayrağıyla minderde tur atmak istiyorum" dedi.- Rekorunu geliÅŸtirmek istiyorMilli güreÅŸçi, milli takım kampındaki koÅŸulların kusursuz olduÄŸunu vurgulayarak, oyunlara en iyi ÅŸekilde hazırlanacaklarını söyledi.Serbest güreÅŸte üst üste 3 kez Avrupa ÅŸampiyonu olarak bir ilki gerçekleÅŸtirdiÄŸini hatırlatan Akgül, "En iyi ÅŸekilde oyunlara hazırlanmak ve tekrar ÅŸampiyon olmak istiyorum. Son 3 senenin Avrupa ÅŸampiyonuyum ve bu serbest güreÅŸte bir ilk. Bu sene de zirvede yer alarak 4. kez üst üste Avrupa ÅŸampiyonu olarak rekorumu geliÅŸtirmek ve adımı serbest güreÅŸ tarihine yazdırmak istiyorum" ifadelerini kullandı.- "Önemli olan katılmak deÄŸil madalya kazanmak"

Taha Akgül, Avrupa Oyunları'na daha önce olimpiyatlar için kota verildiÄŸini ancak bunun geri alındığını anımsatarak, "Avrupa Oyunları'nda kota olsa iyi olurdu. Åžampiyon olmamız halinde olimpiyat vizesi alacaktık ve rahatlayacaktık" yorumunda bulundu.Olimpiyatlara katılma yolunda tüm arkadaÅŸlarına güvendiÄŸinin altını çizen milli sporcu, ÅŸöyle devam etti:"Büyük bir ihtimalle Türkiye'ye eleme müsabakaları verecekler. Tüm sıkletlerdeki arkadaÅŸlarımın baÅŸarılı olacağını ve olimpiyatlara tam kadro gideceÄŸimize inanıyorum. Olimpiyat Oyunları'na vize almak sorun deÄŸil ancak olimpiyatlara katılmak Türk sporcusunu, Türk Milli Takımı'nı kesmez. Olimpiyatlarda madalya almak önemli. Bir nevi olimpiyat havası olduÄŸu için Avrupa Oyunları tüm arkadaÅŸlarımız adına iyi bir sınav olacak."- "Bize destek verenleri utandırmadık"

Akgül, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı resepsiyonunda güreÅŸçilere gösterdiÄŸi yakın ilgi sebebiyle CumhurbaÅŸkanı Recep Tayyip ErdoÄŸan'a teÅŸekkür etti.CumhurbaÅŸkanı ErdoÄŸan'ın kendilerinden Avrupa Oyunları'ndaki maçların tarihini sorduÄŸunu ve turnuvayı takip edeceÄŸini söylediÄŸini dile getiren Akgül, "Sayın CumhurbaÅŸkanımız, Sayın BaÅŸbakanımız, Sayın Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız ve Sayın Ankara BüyükÅŸehir Belediye BaÅŸkanımızın desteÄŸini her zaman hissediyoruz. Onlar bizden desteklerini esirgemiyor, biz de onları utandırmıyoruz. Her seferinde gidip ÅŸampiyon oluyoruz. Halkımızın da dua ve destekleriyle böyle devam eder diye umuyorum" diyerek sözlerini tamamladı.A.A


Etiketler:
Bu haber toplam 1531 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA