20 Ağustos 2017 Pazar
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ATA HOCA Ä°LE GURURLANDIK !

ATA HOCA Ä°LE GURURLANDIK !
Türk güreşinin emektar ismi Ata Karataş Sportif Kariyer Dalında şeref Diploması ödülünü alarak Türk güreşini sevindirdi.
26.05.2015 / 21:31


Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) düzenlediÄŸi Fair-Play ödülleri sahiplerini buldu. Türk güreÅŸinin emektar ismi Ata KarataÅŸ Sportif Kariyer Dalında ÅŸeref Diploması ödülünü alarak Türk güreÅŸini sevindirdi.

TMOK Fair-Play ödülleri bugün Ataköy Olimpiyatevi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende TMOK BaÅŸkanı UÄŸur Erdener, FIBA Avrupa BaÅŸkanı Turgay Demirel, TMOK Fair-Play BaÅŸkanı Murat Özbay yer aldı. Öte yandan sportif Davranış Dalı, Sportif kariyer Dalı, Sportif Tanıtım Dallarında Fair-Play ödülleri verildi.

TMOK Fair-Play Komisyonu BaÅŸkanı Murat Özbay, törende yaptığı konuÅŸmasında, "Geçen sene benimsediÄŸimiz iyiye ve güzele olan bayrak yarışını devam ettiriyoruz. Dünya 1980’li yıllarda Fair-Play’in anlamını kavrıyor. Fair-Play konseyi tanındıktan sonra her ülkenin yerel olimpiyat komitesi Fair-Play’ı bünyesine alıyor. Biz de Fair-Play kervanımızı yürütmeye baÅŸladık ve ÅŸu an Anadolu’da 10 noktayı dolaÅŸmış bulunmaktayız” dedi.

TMOK Fair-Play Komisyonu Genel Koordinatörü ErdoÄŸan Arıpınar ise, “Fair-Play insanca bir davranıştır. Türkiye Fair-Play komisyonu TMOK’un desteÄŸiyle bugün Avrupa’da ve Dünya’da adını tanıtan bir kuruluÅŸ olmuÅŸtur” dedi.

TMOK BaÅŸkanı UÄŸur Erdener, ödül alan herkesi kutlayarak, “Ben öncelikle Fair-Play komisyonunda uzun yıllardır yaptığımız çok deÄŸerli çalışmalar ve Türk sporunun dürüst ve adil yapılması için uÄŸraÅŸan TMOK adına teÅŸekkür ediyorum. Üniversitelerimizi dolaÅŸan kervanımız, özellikle genç arkadaÅŸlarımızın sporu olimpiyat ruhuna uygun yapması baÄŸlamında çok ciddi çalışmalar yürütüyor. Bu yılın ve 2014’ün Onur Ödülü Türk sporuna önemli hizmet vermiÅŸ bir mensubuna Sayın Özcan Mutlugil’e layık görüldü. O da, yaÅŸamının son günlerinde bu ödülün hazzını yaÅŸadı. Kendisini minnet ve ÅŸükranla anıyoruz. Yine tüm ödül alan deÄŸerli yerli-yabancı misafirlerimizi de gönülden kutluyorum” diye konuÅŸtu.

TMOK Fair-Play ödül törenindeki dallara göre ödül alanlar ÅŸu ÅŸekilde:

SPORTÄ°F DAVRANIÅž DALI

Büyük Ödül: Karşıyaka Futbol Takımı, Lailapas Futbol Takımı (Yunanistan)

Åžeref Diploması Ödülü: Veli Kavlak (BeÅŸiktaÅŸ Futbol A Takımı adına), Semih Kaya (Galatasaray)

Kutlama Mektubu Ödülü: Bora Ä°smail Biren (Eskrimci)

SPORTÄ°F KARÄ°YER DALI

Åžeref Diploması Ödülü: Ata KarataÅŸ (GüreÅŸ antrenörü,koordinatör,yazar), Hikmet Kandeydi (Veteran atlet), Kutlama Mektubu Ödülü: Merve Cansu Demir (Masa tenisi sporcusu), BeÅŸiktaÅŸ Hentbol Takımı

Büyük Ödül: Prof. Dr. Turgay Biçer (Marmara Üniversitesi Beden EÄŸitimi ve Spor Yüksekokulu Bölüm BaÅŸkanı)SPORTÄ°F TANITIM DALI

Büyük Ödül: Konya Selçuk Üniversitesi Fair Play TopluluÄŸu

Åžeref Diploması Ödülü: Åžükrü Birand (Eski milli futbolcu), Atilla Türker (Gazeteci)

Kutlama Mektubu Ödülü: Vecdi Teker (PaÅŸalı Birol, amigo) ATA KARATAÅž HOCAMIZI TEBRÄ°K EDER, BAÅžARILARININ DEVAMINI DÄ°LERÄ°Z !


Bu haber toplam 2959 defa okundu
YORUMLAR
ata karataÅŸ: 
"Teşekkür"
çOK TEŞEKKÜRLER İLGİNİZ İÇİN SAĞOLUN..İYİKİ VARSINIZ..
27.05.2015 / 11:43
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA