29 Nisan 2017 Cumartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ATA HOCA İLE GURURLANDIK !

ATA HOCA İLE GURURLANDIK !
Türk güreşinin emektar ismi Ata Karataş Sportif Kariyer Dalında şeref Diploması ödülünü alarak Türk güreşini sevindirdi.
26.05.2015 / 21:31


Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) düzenlediği Fair-Play ödülleri sahiplerini buldu. Türk güreşinin emektar ismi Ata Karataş Sportif Kariyer Dalında şeref Diploması ödülünü alarak Türk güreşini sevindirdi.

TMOK Fair-Play ödülleri bugün Ataköy Olimpiyatevi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende TMOK Başkanı Uğur Erdener, FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, TMOK Fair-Play Başkanı Murat Özbay yer aldı. Öte yandan sportif Davranış Dalı, Sportif kariyer Dalı, Sportif Tanıtım Dallarında Fair-Play ödülleri verildi.

TMOK Fair-Play Komisyonu Başkanı Murat Özbay, törende yaptığı konuşmasında, "Geçen sene benimsediğimiz iyiye ve güzele olan bayrak yarışını devam ettiriyoruz. Dünya 1980’li yıllarda Fair-Play’in anlamını kavrıyor. Fair-Play konseyi tanındıktan sonra her ülkenin yerel olimpiyat komitesi Fair-Play’ı bünyesine alıyor. Biz de Fair-Play kervanımızı yürütmeye başladık ve şu an Anadolu’da 10 noktayı dolaşmış bulunmaktayız” dedi.

TMOK Fair-Play Komisyonu Genel Koordinatörü Erdoğan Arıpınar ise, “Fair-Play insanca bir davranıştır. Türkiye Fair-Play komisyonu TMOK’un desteğiyle bugün Avrupa’da ve Dünya’da adını tanıtan bir kuruluş olmuştur” dedi.

TMOK Başkanı Uğur Erdener, ödül alan herkesi kutlayarak, “Ben öncelikle Fair-Play komisyonunda uzun yıllardır yaptığımız çok değerli çalışmalar ve Türk sporunun dürüst ve adil yapılması için uğraşan TMOK adına teşekkür ediyorum. Üniversitelerimizi dolaşan kervanımız, özellikle genç arkadaşlarımızın sporu olimpiyat ruhuna uygun yapması bağlamında çok ciddi çalışmalar yürütüyor. Bu yılın ve 2014’ün Onur Ödülü Türk sporuna önemli hizmet vermiş bir mensubuna Sayın Özcan Mutlugil’e layık görüldü. O da, yaşamının son günlerinde bu ödülün hazzını yaşadı. Kendisini minnet ve şükranla anıyoruz. Yine tüm ödül alan değerli yerli-yabancı misafirlerimizi de gönülden kutluyorum” diye konuştu.

TMOK Fair-Play ödül törenindeki dallara göre ödül alanlar şu şekilde:

SPORTİF DAVRANIŞ DALI

Büyük Ödül: Karşıyaka Futbol Takımı, Lailapas Futbol Takımı (Yunanistan)

Şeref Diploması Ödülü: Veli Kavlak (Beşiktaş Futbol A Takımı adına), Semih Kaya (Galatasaray)

Kutlama Mektubu Ödülü: Bora İsmail Biren (Eskrimci)

SPORTİF KARİYER DALI

Şeref Diploması Ödülü: Ata Karataş (Güreş antrenörü,koordinatör,yazar), Hikmet Kandeydi (Veteran atlet), Kutlama Mektubu Ödülü: Merve Cansu Demir (Masa tenisi sporcusu), Beşiktaş Hentbol Takımı

Büyük Ödül: Prof. Dr. Turgay Biçer (Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölüm Başkanı)SPORTİF TANITIM DALI

Büyük Ödül: Konya Selçuk Üniversitesi Fair Play Topluluğu

Şeref Diploması Ödülü: Şükrü Birand (Eski milli futbolcu), Atilla Türker (Gazeteci)

Kutlama Mektubu Ödülü: Vecdi Teker (Paşalı Birol, amigo) ATA KARATAŞ HOCAMIZI TEBRİK EDER, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ !


Bu haber toplam 950 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA