2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

WORLD WRESTLİNG DAY 23 MAY

WORLD WRESTLİNG DAY 23 MAY
World Wrestling Day was announced by Ali Burak Toy on 23 May 2013.
12.05.2016 / 22:22


GÜREŞ KAMUOYUNA DUYURULUR.

23 Mayıs 2013 günü tarafımızca birincisi ilan edilen "Dünya Güreş Günü" geçen 3 yıl içerisinde tüm Dünya güreş ailesi tarafından ilgiyle benimsenen bir kutlama şeklini aldı. 5 kıtadan güreşseverlerin ki bunun içerisinde güreş adına akla gelmeyecek ülke güreşçilerinin dahi "23 Mayıs Dünya Güreş Günü" propagandamıza katılıp, güreşi ve güreşçileri hatırlatıcı paylaşımlarla sosyal ağ hesaplarını süslediler. Hepimiz biliyoruz ki gerek ülkemizde gerekse Dünya'da güreş adına yapılan icraatler salondaki bol düdüklü güreşlerden başka bir şey değildir. Fakat değişen ve gelişen Dünyamızda, spor algısına ayak uydurulamayan güreş sporunun; sosyallik, eğlence ve soyutlaştırılmış değerlere ihtiyacı vardır. Düşünün minderde kazanan yada kaybedenlerin olmayacağı etkinliklere (güreşin pazarlamasına) ne kadar da uzağız.... Aslında bahsettiğimiz nokta tam da bu. Biz güreşçilerin karşı karşıya gelmeyeceği, bunun ötesinde yan yana gelerek birlik olacağı etkinliklerin oluşturulmasından bahsediyoruz.

Bizler tam olarak güreşçiyiz, fakat bununla birlikte 'Turkeywrestling' mottosu (sloganı) adı altında önce güreşçileri ülkemize sonra ülke güreşini Dünya güreş kamuoyuna ve şuan Dünya güreşini Dünya sporuna bağlayacak bir bakış açısıyla hareket etmeyi misyon olarak üstlenen gönüllüleriz. Etki alanlarımıza sunduğumuz fikir, düşünce ve katkıların kuru kalabalıktan ziyade anlamlı ve etkili olmasını önemsiyoruz. Bunun için ortaya koyduğumuz en anlamlı eser bir dünya mirası niteliğindedir. Bu uğurda kat edeceğimiz yol çok uzak değildir fakat ilgi istemektedir. 2016 yılı 23 Mayıs Dünya Güreş Günü 'ne kadar size seslendiğimiz bu sayfa dahil tüm sosyal ağlardan faydalanarak, siz güreşseverlerin desteği ile geçen yıllara oranla daha fazla ses çıkartmayı umuyoruz. Güreş adına son dönemlerin en etkin icraatı olarak nitelendirdiğimiz "23 Mayıs Dünya Güreş Günü" bir kurum, kuruluş veya birliğin ürünü olmadığı, tamamen biz güreşçilerin iradesinde büyüyen bir etkinlik olarak ortaya çıktığı, yine biz güreşçiler tarafından yaşatılacağını bilmenizi isteriz. Etkinliğimizin güç kaynağı olan siz güreşseverlerin 23 Mayıs günü ve öncesine kadar tarafımızca hazırlanan görselleri (resim, video vb.) etki alanınız dahilinde paylaşarak en güzel spor olan "Güreşin ONUR günü"nü benimseyen bir ülke hatta dünya algısı oluşturma yolunda 23 Mayıs Dünya Güreş Günü'nü sahiplenmenizi istiyoruz.

Son olarak Turkeywrestling olarak Türk güreşine hizmet eden güreşçi, antrenör hakem ve idarecilere hitap etmekten dolayı mutlu, Türklüğümüz ile medyatik anlamda Dünya güreşine katkı sunanlar içerisinde olmaktan dolayı gururluyuz.

Neden 23 Mayıs ?

İlk Dünya Şampiyonası 23 Mayıs 1904 yılında Avusturya'nın Viyana kentinde gerçekleştirilmiştir.

For English:

The first World Championships 23 May -1904

World Wrestling Day 23 May 2014

---------Turkeywrestling Güreş adına Ali Burak TOY 


Bu haber toplam 668 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA