23 Ağustos 2017 çarsamba
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

WORLD WRESTLÄ°NG DAY 23 MAY

WORLD WRESTLÄ°NG DAY 23 MAY
World Wrestling Day was announced by Ali Burak Toy on 23 May 2013.
12.05.2016 / 22:22


GÜREÅž KAMUOYUNA DUYURULUR.

23 Mayıs 2013 günü tarafımızca birincisi ilan edilen "Dünya GüreÅŸ Günü" geçen 3 yıl içerisinde tüm Dünya güreÅŸ ailesi tarafından ilgiyle benimsenen bir kutlama ÅŸeklini aldı. 5 kıtadan güreÅŸseverlerin ki bunun içerisinde güreÅŸ adına akla gelmeyecek ülke güreÅŸçilerinin dahi "23 Mayıs Dünya GüreÅŸ Günü" propagandamıza katılıp, güreÅŸi ve güreÅŸçileri hatırlatıcı paylaşımlarla sosyal aÄŸ hesaplarını süslediler. Hepimiz biliyoruz ki gerek ülkemizde gerekse Dünya'da güreÅŸ adına yapılan icraatler salondaki bol düdüklü güreÅŸlerden baÅŸka bir ÅŸey deÄŸildir. Fakat deÄŸiÅŸen ve geliÅŸen Dünyamızda, spor algısına ayak uydurulamayan güreÅŸ sporunun; sosyallik, eÄŸlence ve soyutlaÅŸtırılmış deÄŸerlere ihtiyacı vardır. DüÅŸünün minderde kazanan yada kaybedenlerin olmayacağı etkinliklere (güreÅŸin pazarlamasına) ne kadar da uzağız.... Aslında bahsettiÄŸimiz nokta tam da bu. Biz güreÅŸçilerin karşı karşıya gelmeyeceÄŸi, bunun ötesinde yan yana gelerek birlik olacağı etkinliklerin oluÅŸturulmasından bahsediyoruz.

Bizler tam olarak güreÅŸçiyiz, fakat bununla birlikte 'Turkeywrestling' mottosu (sloganı) adı altında önce güreÅŸçileri ülkemize sonra ülke güreÅŸini Dünya güreÅŸ kamuoyuna ve ÅŸuan Dünya güreÅŸini Dünya sporuna baÄŸlayacak bir bakış açısıyla hareket etmeyi misyon olarak üstlenen gönüllüleriz. Etki alanlarımıza sunduÄŸumuz fikir, düÅŸünce ve katkıların kuru kalabalıktan ziyade anlamlı ve etkili olmasını önemsiyoruz. Bunun için ortaya koyduÄŸumuz en anlamlı eser bir dünya mirası niteliÄŸindedir. Bu uÄŸurda kat edeceÄŸimiz yol çok uzak deÄŸildir fakat ilgi istemektedir. 2016 yılı 23 Mayıs Dünya GüreÅŸ Günü 'ne kadar size seslendiÄŸimiz bu sayfa dahil tüm sosyal aÄŸlardan faydalanarak, siz güreÅŸseverlerin desteÄŸi ile geçen yıllara oranla daha fazla ses çıkartmayı umuyoruz. GüreÅŸ adına son dönemlerin en etkin icraatı olarak nitelendirdiÄŸimiz "23 Mayıs Dünya GüreÅŸ Günü" bir kurum, kuruluÅŸ veya birliÄŸin ürünü olmadığı, tamamen biz güreÅŸçilerin iradesinde büyüyen bir etkinlik olarak ortaya çıktığı, yine biz güreÅŸçiler tarafından yaÅŸatılacağını bilmenizi isteriz. EtkinliÄŸimizin güç kaynağı olan siz güreÅŸseverlerin 23 Mayıs günü ve öncesine kadar tarafımızca hazırlanan görselleri (resim, video vb.) etki alanınız dahilinde paylaÅŸarak en güzel spor olan "GüreÅŸin ONUR günü"nü benimseyen bir ülke hatta dünya algısı oluÅŸturma yolunda 23 Mayıs Dünya GüreÅŸ Günü'nü sahiplenmenizi istiyoruz.

Son olarak Turkeywrestling olarak Türk güreÅŸine hizmet eden güreÅŸçi, antrenör hakem ve idarecilere hitap etmekten dolayı mutlu, TürklüÄŸümüz ile medyatik anlamda Dünya güreÅŸine katkı sunanlar içerisinde olmaktan dolayı gururluyuz.

Neden 23 Mayıs ?

Ä°lk Dünya Åžampiyonası 23 Mayıs 1904 yılında Avusturya'nın Viyana kentinde gerçekleÅŸtirilmiÅŸtir.

For English:

The first World Championships 23 May -1904

World Wrestling Day 23 May 2014

---------Turkeywrestling GüreÅŸ adına Ali Burak TOY 


Bu haber toplam 748 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA