2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YOZGAT GÜREŞİNDE İDARECİ KRİZİ

YOZGAT GÜREŞİNDE  İDARECİ KRİZİ
Yozgat Gençlik Spor il Müdürlüğü, personel şube müdür vekili Ziya Erkmen harcırah sevdası için şehrin güreşçileri ve antrenörlerini mağdur etti.
28.05.2016 / 18:15
Yozgat Gençlik Spor il MüdürlüÄŸü, personel ÅŸube müdür vekili Ziya Erkmen harcırah sevdası için ÅŸehrin güreÅŸçileri ve antrenörlerini maÄŸdur etti.

GeçtiÄŸimiz mayıs ayında yapılan Minikler 12-13 yaÅŸ güreÅŸ Türkiye ÅŸampiyonasına 2 antrenör, 1 idareci ve güreÅŸçileri ile katılan Yozgat güreÅŸ takımında harcırah krizi yaÅŸandı. Ä°ddialara göre gençlik spor il müdürlüÄŸü ÅŸube müdür vekili Ziya Erkmen, Kocaeli’nde yiÄŸenim var onunla görüÅŸürüm diyerek kendini zorla idareci olarak yazdırmış olup, güreÅŸçilerin bulunduÄŸu salon ve diÄŸer alanlarda çok az zaman geçirmiÅŸ, gün içerisindeki vaktinin çoÄŸunu bilinmeyen yerlerde geçirmiÅŸtir. Bazı günler ise müsabaka salonuna gelmemiÅŸtir. Müsabakaların son günü takım antrenörü Atilla Kirazlı, Federasyon tarafından karşılanan konaklama ve yemek harcırahı olan 1880 TL’yi ve resmi evrakları alıp diÄŸer takım antrenörü Mehmet Çakırer ile idareci Ziya Erkmen’in yanına giderek harcırahı aldığını bildirmiÅŸtir. Evrakları Ä°dareci Ziya Erkmen’e vererek “sizin harcırah tutarınız 210 TL’dir” dedikten sonra Ziya Erkmen “ ben bu paraya mı buralara kadar geldim? cebimden 300-500 arası harcama yaptım, benim harcama yaptıgım para ne olacak” diyerek antrenör Kirazlı’dan ekstra para istedi. Kirazlı bu paradan baÅŸka bir parayı veremeyeceÄŸini belirtmesi üzerine

“sen nasıl mutemetten para alırsın” diyen Ziya Erkmen, evrakla belgelendirildiÄŸi halde GüreÅŸ antrenörü Atilla Kirazlı’ya “ben idareciyim, sen kimsin harcırahları alıyorsun?” diye hakaret etti. Antrenör Kirazlı, idareci Ziya Erkmene hitap ederek, kendisinin salona ugramadıgını ve mutemet memurunun ortamının kalabalık olduÄŸunu, kalabalıkta daha fazla beklememek için kendisinin de diÄŸer ÅŸehirlerden gelen güreÅŸ antrenörleri gibi harcırahları alabileceÄŸini söyledi. Ä°dareci Ziya Erkmen’in durumu anlamamaya ısrar etmesi üzerine antrenör Kirazlı, idareci Ziya Erkmen’e “keyfi iÅŸlerin ve aile ziyaretin için burada kaç tane çocuk, 2 tane de hoca var seni bekleyemezdik” dedi.Daha sonra idareci Ziya Erkmen, mutemetle görüÅŸeceÄŸim diyerek antrenör Kirazlı’nın yanından ayrıldı. Bir müddet sonra güreÅŸlerin yapıldığı salonda olan antrenör Kirazlı’nın yanına gelerek, onu dışarıda baÅŸ baÅŸa konuÅŸmaya çağırdı. Dışarıda da öfkesine yenik düÅŸen idareci Ziya Erkmen “yüksek sesle; ben idareciyim, bu iÅŸleri benim yapmam lazım” dedi.

Bunun üzerine antrenör Kirazlı, federasyondan harcırahları antrenörlerin de alabileceÄŸini söyleyerek federasyonun yetkili mutemet memurunun yanına götürdü, federasyon mutemet memuru harcırahların antrenörün alabileceÄŸini ifade etti.

ZÄ°YA ERKMEN VERÄ°LEN PARAYI BEÄžENMEDÄ° DURUMU FARKLI ANLATTI!

Kocaelinde aldığı 210 tl harcırahı yetersiz bulan Ziya Erkmen, Yozgat’a döndüÄŸünde Ä°l müdürlüÄŸüne olayı farklı bir boyutta anlatıp ve iftiralar ile antrenörü karaladı.HIZINI ALAMAYAN ZÄ°YA ERKMEN GÜREÅžÇÄ°LERÄ°N GELECEĞİ Ä°LE OYNADIBu ayın sonunda (31.05.2016) yine Kocaeli’nde yapılacak olan minikler 12-13 yaÅŸ serbest Türkiye ÅŸampiyonasına evrakları hazırlayan antrenör Atilla Kirazlının evraklarını ÅŸahsi problemlerden yola çıkarak imzalamayı istemeyen ÅŸube müdür vekili Ziya Erkmen, kasıtlı olarak kuruma 4:30 da geldi, daha sonra özel kalem müdürlüÄŸündei memur olan Yunus Bölükbaşı aracılığı ile “ben bunu imzalayacaksam antrenör Atilla Kirazlı bu kafile listesinden çıkmalıdır” diye haber gönderdi.HARCIRAHI ALMAYA Ä°STEKLÄ° OLAN Ä°DARECÄ° ZÄ°YA ERKMEN, RIZA KAYAALPLER YETÄ°ÅžTÄ°REN YOZGAT GÜREŞİ VE GÜREÅžÇÄ°LERÄ°NE ZARAR VERDÄ°Durum neticesinde imzalar ve valilik oluru bulunmayan Yozgat kafilesinin yarışmalara katılma olasılığı mümkün gözükmemektedir. Antrenör’e olan öfkesi ile ailelerinden ayrılarak devlete emanet edilmiÅŸ olan güreÅŸ eÄŸitim merkezi sporcularının yarışma hakkını ellerinden alıp, orada bulunma amaclarını hiç'e saymıştır. Daha da vahimi,  devlet spor yatırımına en büyük darbeyi vurmuÅŸtur.Kocaelinde yarışmalara hak kazanıp ama Ziya Erkmen engeline takılan güreÅŸçi çocuklar ve dereceleri47 kg. Yalcın Kunduz grup 2.si

75 kg Ä°brahim CoÅŸkun grup 3.sü

26 kg Ali Süzgen grup 3.sü

32kg Hasan Uzun (milli takım kampından direk katılacak uluslararası Mevlana güreÅŸ turnuvasında 2.si)


Bu haber toplam 6248 defa okundu
YORUMLAR
KAMURAN AÇIKGÖZ: 
"sayın yetkililer"
SAYIN YETKİLİLER ŞAHBAZ VE ERKMEN BEYLER SİZLERİ EĞİTİM DURUMLARINIZ İKİ YILLIK MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNUSUNUZ NASIL OLUYORDA TÜRKİYENİN SPORDAKİ GELECEĞİ OLAN BİR KURUMDA İDARECİLİK YAPIYROSUNUZ SİZLER SPOR DÜŞMANI İNSANLARSINIZ SİZLERİN BU KURUMA TEK GELME SEBEBİNİZ PARA İÇİN OLDUĞUNU HERKEZ BİLİYOR. SAYIN KİRAZLININ SÖYLEMİŞ OLDUĞU PARA İSTEME SÖYLEMLERİNE KATILIYORUM ÇÜNKÜ ERKMEN BEY MÜSABAKA SONRASINDA KALAN PARAYI ALMIŞ OLSAYDI BUNLARIN HİÇ BİRİ ORTAYA ÇIKMAZDI KENDİNİZE GELİMCE HEMEN KURANI KERİMDEN AYETLERLE ÖRNEKLER VİRİYORSUNUZ SİZ DİNİNİZE BAĞLI İNSANSINIZ TABİ BELKİDE BİZLER VE ÇEVRENİZİ ÖYLE KANDIRIYORSUNUZ BELKİDE SİZLERİN GÖZÜNÜ PARA HIRSI BÜRÜMÜŞ İNSANLARSINIZ BU OLAYLAR ONLARI GÖSTERİYOR SENDİKA BAŞKANININ KENAN ŞEREFLİ BEY ‘DE SİZİ ADAM ZANNETTİ İKİ YILLIK YÜKSEKOKUL MEZUNU OLMANIZA RAMEN SENDİKA KANALIYLA SAYIN ERKMEN BEYİ SPOR İLÇE MÜDÜRÜ YAPMAYA VAR GÜÇÜYLE UĞRAŞIYOR SİZİN GİBİ SPOR DÜŞMANI İNSANLARI SPORUN BAŞINA GETİRİRLERSE ÜLKE SPORUNNUN NERELERE GELEÇEĞİNİ HİÇ DÜŞÜNMEK İSTEMİYORUM. ATİLLA BEYİN İDDALARININ ASILSIZ OLDUĞUNU SÖYLÜYORSUNUZ ANTRENÖR SÖYLEMLERİNDE ASILSIZ OLSAYDI ÇEVRENİZE BU KADAR SALDIRMAZDINIZ KURURM İÇİ VE KURUM DIİINDAKİ KİŞİLERİN YAPMIŞ OLDUĞU YORUMLARI SİLDİRMEYE ÇALIŞMAZDINIZ DEMEKKİ İDDALARIN HEPİ GERÇEK BU İDDALARA KARŞILIK KURUM AMİRİNİZİN YAPACAĞI TEK ŞEY VAR ODA ERKMEN VE KİRAZLI BEYLERİ GÖREVLERİNDEN UZAKLAŞTIRIP SORUŞTUMA AÇMAKTIR TABİ KURUMDA GERÇEKTEN İDARECİ VARSA EMİNİMKİ KURUM AMİRİDA ERKMEN BEYİN YETKİLİ BİR SENDİKANINI YÖNETİM KURUNDA OLDUĞUNU BİLDİĞİ İÇİN BUNLARA HİÇ BULAŞMAK İSTEMEYECEK ÇÜNKÜ KOLTUK KORKUSUNDAN OLSA GEREK BU OLAYLARA MARUZ KALAN CESUR ANTRENÖRÜN ÜSTÜNE GİDİP BELKİDE KİRAZLI BEYİ İLÇELERDE BİRİNE SÜRGÜN EDECEK BU OLAYLARIN ÜSTÜNÜ KAPATMAK İÇİN
01.06.2016 / 08:24
ORAL: 
"SAYIN YETKÄ°LÄ°"
Kendinize gelince hemen kuranı kerimden ayetler bulmayı beceriyorsunuz peki o kadar dininize bağlıysanız o zaman şu aşağıdaki ayetten de haberiniz vardır sayın şube müdür V. ERKMEN göreve gelmediğin görevlerin parasını alırken kuranı kerim hiç mi aklına gelme dide güreş sonrasında bakanlığın verdiği paradan kalan kısmı alamadığında kuranda ayetlerle örnekler vermeye bilirsiniz bu ne yaman çelişki. Kurumda sporda sorumlu şube müdürü varken ve güreş eğitim merkezinden sorumlular varken neden siz gittiniz kafilenin başında güreşten hiç anlamazken NİSA SURESİ 58 ayeti Şu bir gerçek ki, Allah size emanetleri, onlara ehil olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emrediyor. Allah size bu şekilde ne güzel öğüt veriyor. Allah Semi’dir, çok iyi duyar; Basir’dir, çok iyi görür.
30.05.2016 / 08:08
Hayati: 
"Iftiraya Ziya Erkmenin cevabı"
Sayın Yetkili; Kitabımız Kuran-ı Kerimde: ‘’Kim kasıtlı veyâ kasıtsız bir günah işler ve sonra onu bir suçsuzun üzerine atarsa, muhakkak ki büyük iftirâ ve apaçık bir günah işlemiş olur’’ (Nisa Sûresi, 112) "Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın’’ (Hucurat Suresi 6) buyurulmaktadır. Peygamber Efendimiz (sav) hazretleri de: Kim bir müslümana kötülenmesini dileyerek, bir iftirâ atarsa, Allah onu, kıyâmet günü, cehennem köprülerinden birinin üstünde (günahlarından temizlenip) çıkıncaya kadar hapseder buyurmuşlardır. İftira neden atılır? İnsan neden yalan yere masum bir insanı suçlar? İftira atmak iftiracıya nasıl bir haz verir? Yoksa iftiranın kökeninde müfterinin bizzat kendisi mi vardır? İftira atmak yani asılsız suçlamalarla bir insanı incitmek, zor duruma düşürmek, onurunu zedelemek ve insanların gözünden düşürmek, maddi manevi ona zarar vermek çok çirkin bir davranıştır. İftiranın kökeninde bilinçaltındaki intikam duygusu yatar. İftiracı kendisini inciteceğini umduğu suçlamaları, özellikleri, ithamları iftira attığı kişiye yakıştırır daha doğru bir tabirle yapıştırır (!) “çamur at izi kalsın” mantığıyla karalamaya çalışır. İftira atmak bir insanı incitmenin, onun inandırıcılığını ortadan kaldırmanın en sinsi ve çirkin yoludur. Üstelik atılan iftira bir ayna gibi kişinin bilinçaltını yansıtır. Bastırdığı duygularını, gizlediği suçlarını, günahlarını, hırslarını ve hayallerini yansıtır. Evet iftiralar hayalleri yansıtır çünkü bunlar karşıdaki insanı görmek istediğiniz şekilde tasvir eden asılsız suçlamalar başka bir deyişle hayallerdir. Kuşkusuz iftira atmak insanoğlunun sahip olabileceği en kötü alışkanlıktır. Evet iftira bir tür alışkanlıktır. Bazı insanlar iftira atmaktan tarifsiz bir zevk alırlar. İftira, bastırılmış duygularının dışavurumu gibidir, onları zehir akıtır gibi rahatlatır. İftira, iftiracının iftira attığı kişinin masumiyetinden, dürüstlüğünden ve inandırıcılığından korktuğunun, çekindiğinin çok açık göstergesidir. İftira bu anlamda bir tür psikolojik savaş yöntemi olarak karşımıza çıkar. Bir insanı susturmanın, konuşsa da sözlerinin tesirini azaltmanın yolu o insanın inandırıcılığını zedelemek yani ona en olmadık iftirayı atmaktır. Buradaki amaç şudur; “öylesine uzak bir yalan atmalı ki bu kişi kendini savunurken dahi bu çamura saplanıp kirlensin”. Unutulmamalıdır ki; “güneş balçıkla sıvanmaz”, yalan ve iftira ile kurgulanmış bir hayat mutlaka açık verir, çelişkilerin ve detayların içinde boğulur ve bu çirkin sözler iftira atanın kendisine döner, ayağına dolanır. İftira ancak suçlu olup da kendini ispatlayamayanların yaptığı pis bir durumdur. Somut olarak gösterdiği hiç birşey yokken bir insanı karalamak ancak seviyesi düşük insanların işidir. İftirayı atmak kadar, bu asılsız sözleri yaymak ve şahit olmadan, hiçbir bilgiye dayanmadan bir yalana çanak tutmak çok büyük bir suçtur. .Not: ( Mevzu Harcırah mevzusu falan değildir. Zaten harcırahı son gün benim adıma sahte imza atarak kendisi almıştır. Çocukların ekstradan yemesi içmesi için ilgiliye parayı ben kendi cebimden verdim. Adıma attığı sahte imzanın suçluluğu.) Yaşanılan olayla ilgili elimde bilgi ve belgeler mevcuttur. Haberin derhal düzeltilmesini ve özür dilenmesini istiyorum. Ziya ERKMEN
29.05.2016 / 09:52
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA