2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BÄ°Z PEHLÄ°VANLAR VE PROBLEMLERÄ°MÄ°Z

12.12.2010 / 00:00


BÄ°RAZ KONUÅžALIM.ELEÅžTÄ°RELÄ°M.TAKTÄ°R EDELÄ°M.BÄ°RÅžEYLER YAPALIM!Günümüze Bakıyor,bilinenleri tekrarlıyoruz bu da bir yenisi;Giderek Hızlanan Zaman,Hayat Yarışı,Metropoller,Kalabalık nufüs,ekmek kavgası,geçim sıkıntısı,ulaşım problemi ve Bulaşıcı BatılılaÅŸmanın En Kötü Yanları Bizde,Günümüz gençliÄŸi,Gündemi zor takip edebilen Ä°nsanımız ve önümüze konan kurallar kısıtlamalar,Ä°nsanımız çalıştığı iÅŸ yerinde Ä°ÅŸ Etikleri,Åžehrinde Kent Kuralları ve Devlet Yönünden Anayasa,Seçimler ve Politika.Meydanı Boş Bulan Mikrofon Sevdalıları Bir Bireyin Yaşamını Doldurmaya Yetecek Kadar Değersiz Şeyler,GüreÅŸimize Gelecek Olursak;Ä°nsanımız  KalabalıklaÅŸtıkça Yansızlaşıyor,Zevkleri, Renkleri,ve iÅŸtahı kapanıyor.Bu Düzeni kim kurmuÅŸ bilinmez ama bulaşıcı BatılılaÅŸma kokuları geliyor öyleki bu ;Ata Sporumuza Kadar Sıçradı Sıçramaz ise  ÅžaÅŸardım,Halkımız güreÅŸimizi unuttuÄŸu gibi yeni nesillerede taşımadı ,Biz hepimiz diyorken ,Ne olduda Biz Bize'ye DüÅŸtük!Kendimiz yapar kendimiz yer olduk iÅŸimizi, aşımızı,GüreÅŸimizi.Meydanlarda Kendimiz Yıkar,Kendimiz Yıkılır Olduk.Kimsenin umurunda deÄŸiliz gibimize geliyor gün geçtikçe.Ata Sporumuzu YaÅŸatma Mücadelemizde,Biz Kimiz Diyorum Ara Sıra.Kimiz Biz! Bir boÅŸlukta kendimizi mi kandırıyoruz yoksa demek geliyor Aklımıza.Sonra kurtulup bu umutsuzluktan kendimize geliyor ve GüreÅŸ Ayakta Kalma, Mücadele Verme, GençliÄŸimize umut,Milliyetimizi Ispatlama,Uluslara BaÅŸ Koyma,Fatih ve Atatürk Olma geliyor Aklıma. GüreÅŸ Budur Ä°ÅŸte;DiÅŸe DiÅŸ, BaÅŸa BaÅŸ Olma.!En Uygar Toplum-ki Söz Edelim O Politikadaki GüreÅŸiGörülür ki USA Polikitasında Gençlere Ata Sporları(Ataları Da Kim Bilmeyizya !)Basketbol,ve Beyzbolu Okullarda Mecburi kılar devamlılık halinde öÄŸrencilere bir miktar burs veriyorlar.Birde bunların yanında'da GüreÅŸ vardır-ki Uluslarının en faydalı Spor diye hitap ettikleri  Wrestling yani GüreÅŸ!  Usa Politikasında Gençlere;Hayatta Ayakları Üzerinde Durmasını,Mücadeleyi ÖÄŸrenmesini ve ÇeÅŸitli durumlarda Bir ÅŸekilde Başının Çaresine Bakması ve üretken olmasının en güzel ve öÄŸretici uygulaması güreÅŸ olduÄŸunun bilincinde olduÄŸunu bildikleri içindir! Öte Yandan Birde Bize Bakarız,Gençlerimiz EÄŸitimden Kaçar,EÄŸitimi peÅŸinde koÅŸanlarsa eÄŸitim sıkıntısı DiÄŸerleri ;Polat,Memati Olma yolunda,Hayallerinde Batılı Bir Sözde Artist Sevgili tutar yer edinir.GöründüÄŸü gibi bu sıkıntımız ülke bazındadır.

Bu Milli Bir Problemdir.Ey Kavmi-TürkSözümüz GüreÅŸi DeÄŸil GüreÅŸçi Bir Kavmin Ayakta Can VeriÅŸini Ä°lgilendiriyor!Bakıyorum da Üretken Bir Toplum DeÄŸiliz Artık,Tükettikçe Sosyal OlduÄŸumuzu Sanıp Büyük Bir Dezgahın GirdiÄŸi Sömürge Bir DEVLET Pardon; Ülke Gibiyiz. Neyse Politikaya Girmeyelim.Tarih Boyu YeÅŸeren,Büyüyen GüreÅŸimizin Ürünü Olan Bugünkü YeÅŸeren Fidan Halindeki GüreÅŸimizin Can Suyunu Yine Verse-Verse Yolun Yolcusu Pehlivanlar Verir!Hazırladığımız Bir Anketi Göze Alalım.Soru: GüreÅŸi Devlet Politikası Yapmanın Yolları Nelerdir?1-Millet Vekilleri Sayısını Arttırmalıyız2-GüreÅŸçileri EÄŸitim Alanında Desteklemeliyiz3-Federasyon Devlet Destekli Projeler Yapmalı4-GüreÅŸi Görsel Medya'yayla Desteklenmeli5-GüreÅŸi Türk Halkına Yeniden ÖÄŸretmeliyizBakıyorum da Cevaplar Pek Abartılı Zor veya Mantık Dışı DeÄŸil,Hatta Bana kalsa Bir Secenekte Åžöyle Eklerdim: -Kitap Basımı ve Gerekirse ÇaÄŸa Uygun senaryolarla Film Çekilmeli. Neden Bunlardan Birisini Seçmek Gerekir'ki Önümüze Konanları Hep Yeriz ki! Hepsini Bir Bütün Halinde de Yapamaz mıyız.Ä°stenirse BAL Gibi Yapar 2010...Lu Yıllar Gerçekten GüreÅŸ Yılları Olur Bu Topraklarda.Åžayet  Yapılırsa ve Bir ÅŸey Elde Edilmez ise O Zaman Yaptık Olmadı da Diyebiliriz Yoksa Sadece Bugün Burada GüreÅŸi Savunmaya Yazı Yazıp Kendimizi de EleÅŸtirmez isek Yerimizde Sayarız.(Kendime Söylentilerim.)_______________________________________Uygun Politikalarla,Sokaklara ,Caddelere Kentlere,Bölgelere,Ülkenin Her Yanında Bizlere Görevler DüÅŸmektedir.(GüreÅŸçilere) Ulusal Bir DiriliÅŸ Yapmamız,GüreÅŸ Ruhunu Ülkeye Dağıtmamız,Büyük Projeler Üretilebilecek Masalar Kurup,Halk Dinamizmi OluÅŸturmalıyız.Okullarda,Sokaklarda,Billboardlarda,Yahola(Musevi) Metodu Olan Tekrarlarla Halkımızı Bir Basketbolu 2 Haftada ÖÄŸrendikleri(2010 FIBA DUNYA ÅžAMPÄ°YONASI Ä°SLAMBOL)  Gibi Olmasa da Bir ÅŸeyler Vermeye Çalışmalıyız.Gün Geçtikçe Artık Belediyelik Anlayışları Çöküyor,Oy Toplama Merakları Yüzünden Kültürel GüreÅŸleri Ä°ptal Edip POP Åžarkıcılar Getirtir oldu Disiplin Uygulaması Getirtmeli,ÇeÅŸitli Sebeplerden Dolayı Ä°ptal Edilen GüreÅŸler Yakın Ä°leri Tarihte Yapılmalı,Åžehir Merkezlerinde Åženliklerde GüreÅŸlerinde Düzenlenmesi Uygulanması Ä°çin GiriÅŸimler,Uygulamalar Yapılamaz mı ?Yazacak Çok Åžey Var.

Bu yazi toplam 2033 defa okundu
YORUMLAR
Mustafa SARI: 
"Tebrik Ediyorum..."
Sevgili Ali Burak Pehlivan; Bu köşe yazısını yayınladığı tarihten çooookkk sonra okuma imkanı buldum. kendi özellerimizden kaynaklanan bu gecikme nedeniyle öncelikle senden ve güreş camiamızdan özürdiliyorum... Sizler ve Bizler Hayatımızın geride kalan bölümüne baktığımızda genelde güreş içerikli detayları daha fazla hatırlarız... Böylesine adeta iliklerimize kadar işlemiş olan güreş sevdası, gelecek yaşantımızın ne kadarını kapsayacak onu tam olarak kestiremiyoruz. her ne kadarı olursa olsun, hiçbir pozisyonun sporculuk dönemi kadar güzel olamayacağı bilinen bir gerçektir. Atasporumuz diye baştacı yaptığımız güreşin, toplumun bütün kesimleri tarafından benimsenmesi bu spor branşının daha da yaygınlaştırılması açısından büyük önem arz ettiği hepimizin malumudur. Yurdumuzun dört bir köşesinde mevcut olan güreş camiamızın değerli neferleri olarak herkesten daha fazla gayret sarfetmek durumunda olduğumuzu sık sık dile getirmeli ve güreşin olduğu platformlarda her zaman yerimizi almasını bilmeliyiz. Hele şimdiye kadar güreşin sunduğu nimetlerin temelleri üzerine kurulmuş TÜRK GÜREŞ VAKFI gibi kurum ve kuruluşlar kendi orjinalliğine ve var olma hedef ve amacına göre işlev görmediği müddetçe "yoldan geçen vatandaş" durumunda olan muhataplarımızdan Atasporumuz güreş adına ilgi ve destek beklemek hep koskoca bir hayal olarak kalacaktır. Bu anlamda bütün hizmetlerin Türkiye Güreş federasyonu tarafından gerçekleştirilmesini beklemek ise öncelikle Güreş Federasyonumuza büyük haksızlık olacaktır. Hal böyle olunca neticede, Türkiyemizde ki güreş platformu SEN, BEN, BİZİM OĞLAN mantığından daha ileriye gidemeyecektir... Selam, sevgi ve saygılarımla...
03.01.2012 / 10:46
harun emren tuÄŸan: 
"ağzına sağlık"
hakıkatende doyurucu bir açıklama yaptın .... inşallah birileri bu eksıklerın farkına varmadan çözümleri hayata geçirir
16.07.2011 / 23:55
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA