2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BİZ PEHLİVANLAR VE PROBLEMLERİMİZ

12.12.2010 / 00:00


BİRAZ KONUŞALIM.ELEŞTİRELİM.TAKTİR EDELİM.BİRŞEYLER YAPALIM!Günümüze Bakıyor,bilinenleri tekrarlıyoruz bu da bir yenisi;Giderek Hızlanan Zaman,Hayat Yarışı,Metropoller,Kalabalık nufüs,ekmek kavgası,geçim sıkıntısı,ulaşım problemi ve Bulaşıcı Batılılaşmanın En Kötü Yanları Bizde,Günümüz gençliği,Gündemi zor takip edebilen İnsanımız ve önümüze konan kurallar kısıtlamalar,İnsanımız çalıştığı iş yerinde İş Etikleri,Şehrinde Kent Kuralları ve Devlet Yönünden Anayasa,Seçimler ve Politika.Meydanı Boş Bulan Mikrofon Sevdalıları Bir Bireyin Yaşamını Doldurmaya Yetecek Kadar Değersiz Şeyler,Güreşimize Gelecek Olursak;İnsanımız  Kalabalıklaştıkça Yansızlaşıyor,Zevkleri, Renkleri,ve iştahı kapanıyor.Bu Düzeni kim kurmuş bilinmez ama bulaşıcı Batılılaşma kokuları geliyor öyleki bu ;Ata Sporumuza Kadar Sıçradı Sıçramaz ise  Şaşardım,Halkımız güreşimizi unuttuğu gibi yeni nesillerede taşımadı ,Biz hepimiz diyorken ,Ne olduda Biz Bize'ye Düştük!Kendimiz yapar kendimiz yer olduk işimizi, aşımızı,Güreşimizi.Meydanlarda Kendimiz Yıkar,Kendimiz Yıkılır Olduk.Kimsenin umurunda değiliz gibimize geliyor gün geçtikçe.Ata Sporumuzu Yaşatma Mücadelemizde,Biz Kimiz Diyorum Ara Sıra.Kimiz Biz! Bir boşlukta kendimizi mi kandırıyoruz yoksa demek geliyor Aklımıza.Sonra kurtulup bu umutsuzluktan kendimize geliyor ve Güreş Ayakta Kalma, Mücadele Verme, Gençliğimize umut,Milliyetimizi Ispatlama,Uluslara Baş Koyma,Fatih ve Atatürk Olma geliyor Aklıma. Güreş Budur İşte;Dişe Diş, Başa Baş Olma.!En Uygar Toplum-ki Söz Edelim O Politikadaki GüreşiGörülür ki USA Polikitasında Gençlere Ata Sporları(Ataları Da Kim Bilmeyizya !)Basketbol,ve Beyzbolu Okullarda Mecburi kılar devamlılık halinde öğrencilere bir miktar burs veriyorlar.Birde bunların yanında'da Güreş vardır-ki Uluslarının en faydalı Spor diye hitap ettikleri  Wrestling yani Güreş!  Usa Politikasında Gençlere;Hayatta Ayakları Üzerinde Durmasını,Mücadeleyi Öğrenmesini ve Çeşitli durumlarda Bir şekilde Başının Çaresine Bakması ve üretken olmasının en güzel ve öğretici uygulaması güreş olduğunun bilincinde olduğunu bildikleri içindir! Öte Yandan Birde Bize Bakarız,Gençlerimiz Eğitimden Kaçar,Eğitimi peşinde koşanlarsa eğitim sıkıntısı Diğerleri ;Polat,Memati Olma yolunda,Hayallerinde Batılı Bir Sözde Artist Sevgili tutar yer edinir.Göründüğü gibi bu sıkıntımız ülke bazındadır.

Bu Milli Bir Problemdir.Ey Kavmi-TürkSözümüz Güreşi Değil Güreşçi Bir Kavmin Ayakta Can Verişini İlgilendiriyor!Bakıyorum da Üretken Bir Toplum Değiliz Artık,Tükettikçe Sosyal Olduğumuzu Sanıp Büyük Bir Dezgahın Girdiği Sömürge Bir DEVLET Pardon; Ülke Gibiyiz. Neyse Politikaya Girmeyelim.Tarih Boyu Yeşeren,Büyüyen Güreşimizin Ürünü Olan Bugünkü Yeşeren Fidan Halindeki Güreşimizin Can Suyunu Yine Verse-Verse Yolun Yolcusu Pehlivanlar Verir!Hazırladığımız Bir Anketi Göze Alalım.Soru: Güreşi Devlet Politikası Yapmanın Yolları Nelerdir?1-Millet Vekilleri Sayısını Arttırmalıyız2-Güreşçileri Eğitim Alanında Desteklemeliyiz3-Federasyon Devlet Destekli Projeler Yapmalı4-Güreşi Görsel Medya'yayla Desteklenmeli5-Güreşi Türk Halkına Yeniden ÖğretmeliyizBakıyorum da Cevaplar Pek Abartılı Zor veya Mantık Dışı Değil,Hatta Bana kalsa Bir Secenekte Şöyle Eklerdim: -Kitap Basımı ve Gerekirse Çağa Uygun senaryolarla Film Çekilmeli. Neden Bunlardan Birisini Seçmek Gerekir'ki Önümüze Konanları Hep Yeriz ki! Hepsini Bir Bütün Halinde de Yapamaz mıyız.İstenirse BAL Gibi Yapar 2010...Lu Yıllar Gerçekten Güreş Yılları Olur Bu Topraklarda.Şayet  Yapılırsa ve Bir şey Elde Edilmez ise O Zaman Yaptık Olmadı da Diyebiliriz Yoksa Sadece Bugün Burada Güreşi Savunmaya Yazı Yazıp Kendimizi de Eleştirmez isek Yerimizde Sayarız.(Kendime Söylentilerim.)_______________________________________Uygun Politikalarla,Sokaklara ,Caddelere Kentlere,Bölgelere,Ülkenin Her Yanında Bizlere Görevler Düşmektedir.(Güreşçilere) Ulusal Bir Diriliş Yapmamız,Güreş Ruhunu Ülkeye Dağıtmamız,Büyük Projeler Üretilebilecek Masalar Kurup,Halk Dinamizmi Oluşturmalıyız.Okullarda,Sokaklarda,Billboardlarda,Yahola(Musevi) Metodu Olan Tekrarlarla Halkımızı Bir Basketbolu 2 Haftada Öğrendikleri(2010 FIBA DUNYA ŞAMPİYONASI İSLAMBOL)  Gibi Olmasa da Bir şeyler Vermeye Çalışmalıyız.Gün Geçtikçe Artık Belediyelik Anlayışları Çöküyor,Oy Toplama Merakları Yüzünden Kültürel Güreşleri İptal Edip POP Şarkıcılar Getirtir oldu Disiplin Uygulaması Getirtmeli,Çeşitli Sebeplerden Dolayı İptal Edilen Güreşler Yakın İleri Tarihte Yapılmalı,Şehir Merkezlerinde Şenliklerde Güreşlerinde Düzenlenmesi Uygulanması İçin Girişimler,Uygulamalar Yapılamaz mı ?Yazacak Çok Şey Var.

Bu yazi toplam 1977 defa okundu
YORUMLAR
Mustafa SARI: 
"Tebrik Ediyorum..."
Sevgili Ali Burak Pehlivan; Bu köşe yazısını yayınladığı tarihten çooookkk sonra okuma imkanı buldum. kendi özellerimizden kaynaklanan bu gecikme nedeniyle öncelikle senden ve güreş camiamızdan özürdiliyorum... Sizler ve Bizler Hayatımızın geride kalan bölümüne baktığımızda genelde güreş içerikli detayları daha fazla hatırlarız... Böylesine adeta iliklerimize kadar işlemiş olan güreş sevdası, gelecek yaşantımızın ne kadarını kapsayacak onu tam olarak kestiremiyoruz. her ne kadarı olursa olsun, hiçbir pozisyonun sporculuk dönemi kadar güzel olamayacağı bilinen bir gerçektir. Atasporumuz diye baştacı yaptığımız güreşin, toplumun bütün kesimleri tarafından benimsenmesi bu spor branşının daha da yaygınlaştırılması açısından büyük önem arz ettiği hepimizin malumudur. Yurdumuzun dört bir köşesinde mevcut olan güreş camiamızın değerli neferleri olarak herkesten daha fazla gayret sarfetmek durumunda olduğumuzu sık sık dile getirmeli ve güreşin olduğu platformlarda her zaman yerimizi almasını bilmeliyiz. Hele şimdiye kadar güreşin sunduğu nimetlerin temelleri üzerine kurulmuş TÜRK GÜREŞ VAKFI gibi kurum ve kuruluşlar kendi orjinalliğine ve var olma hedef ve amacına göre işlev görmediği müddetçe "yoldan geçen vatandaş" durumunda olan muhataplarımızdan Atasporumuz güreş adına ilgi ve destek beklemek hep koskoca bir hayal olarak kalacaktır. Bu anlamda bütün hizmetlerin Türkiye Güreş federasyonu tarafından gerçekleştirilmesini beklemek ise öncelikle Güreş Federasyonumuza büyük haksızlık olacaktır. Hal böyle olunca neticede, Türkiyemizde ki güreş platformu SEN, BEN, BİZİM OĞLAN mantığından daha ileriye gidemeyecektir... Selam, sevgi ve saygılarımla...
03.01.2012 / 10:46
harun emren tuğan: 
"ağzına sağlık"
hakıkatende doyurucu bir açıklama yaptın .... inşallah birileri bu eksıklerın farkına varmadan çözümleri hayata geçirir
16.07.2011 / 23:55
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA