2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GÜREŞ EĞİTİM MERKEZLERİNİN GELECEĞİ

İyi birey, İyi vatandaş, İyi güreşçi
14.11.2014 / 00:00


GÜREÅž EĞİTÄ°M MERKEZLERiNiN GELECEÄži GELÄ°R Mi?

Kimsenin üzerinde yetkisi bulunmadığı bir güç olan GüreÅŸ eÄŸitim merkezlerinin kapalı kutu sistemi nerden geliyor, nereye gidiyor bunu anlayamıyorum fakat üzerinde düÅŸünmeye devam ediyorum.

Günümüz spor kompleksleri ve içerik uygulamalarına oldukça yabancı kalmış, yabancılaÅŸtırılmış güreÅŸ sporunun milli sistemi olan GüreÅŸ eÄŸitim merkezlerinin son yıllardaki durumuda malesef bir geliÅŸme gösterememektedir. Bu yüzden kapansın tartışmaları dahi zaman zaman gündeme gelmektedir.

Ne yazık ki bazı kiÅŸiler iyi niyet ifadesi olarak bu yanlış görüÅŸe yönelik yorumlarla, kapatılmasını destekleyen nedenleri madde madde sıralıyor.

Bende size olması gereken bir GEM sisteminden bahsedeceÄŸim, belki kısa olabilir ama etkili ve ağırlığı yüksek olan görüÅŸler bunlar;

Türk GüreÅŸinin geleceÄŸi için GüreÅŸ EÄŸitim Merkezlerinin; " Ä°yi birey, Ä°yi vatandaÅŸ, Ä°yi güreÅŸçi " yetiÅŸtirmenin programlarını geliÅŸtirmeleri gerekmektedir. 2014 yılının imkanları dahilinde, sistem iÅŸleyiÅŸinin baÅŸtan sona güncellenerek uygulama yönünde yeniliklere ihtiyacı vardır.

GüreÅŸ EÄŸitim Merkezi programının baÅŸarıyı arttırması ve yurda yayılmasında arzu ettiÄŸim hedef; yetenekli, birbirini tamamlayan antrenman partnerinin eÅŸitleneceÄŸi ( Ä°lgililer tarafından uygunluÄŸu belirlenip, GEM'ler arası güreÅŸçi transferinin yapıldığı) ve bu sayede Gem'ler deki denk güreÅŸçilerin birlikte mücadele ederek geliÅŸeceÄŸi bir ortam yaratılarak, tüm GEM'ler de çalışma düzeninin sistematik geliÅŸim planlaması ile korunarak, "doÄŸru ellerde" ve "doÄŸru iletiÅŸimler" içerisinde sosyalleÅŸerek geliÅŸmeleri ve Türk güreÅŸinin geleceÄŸi için, elit genç güreÅŸçi yani "Her yönüyle GüreÅŸçi" yetiÅŸtirmeyi amaçlaması gerektiÄŸi görüÅŸündeyim.

Turkeywrestling.com - Ali Burak TOYBu yazi toplam 1372 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA