27 Haziran 2017 Salı
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GÜREŞ EĞİTİM MERKEZLERİNİN GELECEĞİ

İyi birey, İyi vatandaş, İyi güreşçi
14.11.2014 / 00:00


GÜREŞ EĞİTİM MERKEZLERiNiN GELECEĞi GELİR Mi?

Kimsenin üzerinde yetkisi bulunmadığı bir güç olan Güreş eğitim merkezlerinin kapalı kutu sistemi nerden geliyor, nereye gidiyor bunu anlayamıyorum fakat üzerinde düşünmeye devam ediyorum.

Günümüz spor kompleksleri ve içerik uygulamalarına oldukça yabancı kalmış, yabancılaştırılmış güreş sporunun milli sistemi olan Güreş eğitim merkezlerinin son yıllardaki durumuda malesef bir gelişme gösterememektedir. Bu yüzden kapansın tartışmaları dahi zaman zaman gündeme gelmektedir.

Ne yazık ki bazı kişiler iyi niyet ifadesi olarak bu yanlış görüşe yönelik yorumlarla, kapatılmasını destekleyen nedenleri madde madde sıralıyor.

Bende size olması gereken bir GEM sisteminden bahsedeceğim, belki kısa olabilir ama etkili ve ağırlığı yüksek olan görüşler bunlar;

Türk Güreşinin geleceği için Güreş Eğitim Merkezlerinin; " İyi birey, İyi vatandaş, İyi güreşçi " yetiştirmenin programlarını geliştirmeleri gerekmektedir. 2014 yılının imkanları dahilinde, sistem işleyişinin baştan sona güncellenerek uygulama yönünde yeniliklere ihtiyacı vardır.

Güreş Eğitim Merkezi programının başarıyı arttırması ve yurda yayılmasında arzu ettiğim hedef; yetenekli, birbirini tamamlayan antrenman partnerinin eşitleneceği ( İlgililer tarafından uygunluğu belirlenip, GEM'ler arası güreşçi transferinin yapıldığı) ve bu sayede Gem'ler deki denk güreşçilerin birlikte mücadele ederek gelişeceği bir ortam yaratılarak, tüm GEM'ler de çalışma düzeninin sistematik gelişim planlaması ile korunarak, "doğru ellerde" ve "doğru iletişimler" içerisinde sosyalleşerek gelişmeleri ve Türk güreşinin geleceği için, elit genç güreşçi yani "Her yönüyle Güreşçi" yetiştirmeyi amaçlaması gerektiği görüşündeyim.

Turkeywrestling.com - Ali Burak TOYBu yazi toplam 1337 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA