2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

47.TGF BAŞKANLIK SEÇİMİ,YERLİKAYA,ÇEBİ ve MERSİN

Güreş camiasının önceki yıllara göre olabilecek kaosa pirim vermedi.
12.03.2015 / 00:00
Yazıma başlamadan,güreşte uzun süredir ilk kez yaşanan bir olayı ve güreş camiasının önceki yıllara göre olabilecek kaosa pirim vermedi. Camianın; Sakin,sabırlı,telaşa mahal vermeden birbirini kırmadan yeni başkanını seçmek için beklediğini görüyoruz.Sanırım yakın zamanda 47.TGF Başkanlığı seçimi (2016 RIO’ ya kadar) yapılacak.Hazırlıklar başladı (08 Nisan 2015/Ankara'da seçim olacak.)

Bildiğiniz gibi 2013 yılında TGF başkanlığına seçilen ; Hamza Yerlikaya bir kez daha TBMM’de yer almak için başkanlıktan ayrıldı. Yerlikaya ve yönetimi;2013-2014 yılında Türk güreşini başarı ile yönetti. TBMM’ de yer aldığı dönemde de bir çok başarılı proje ve kanuna imza atmıştı.(Sonraki dönemde eski TGF başkanı“Dr. Osman Aşkın BAK”TBMM’ de yer aldı.) Başarılı sporculuk dönemini zaten bütün Dünya gibi sizlerde biliyorsunuz..

Seçildiği takdirde tecrübede eklenecek..

Ne diyelim hayırlı olur inşallah..

Ünlü bir şampiyonumuzda aday;

Selçuk Çebi;74Kg’da büyüklerde Dünya’da üst üste üç kez final yapan güreşçimiz. 2 Altın ve bir gümüş..2014 Yılında’ da Dünya şampiyonasında önemli bir bronz madalya kazandı.

Hedefi eksik olan Olimpiyat madalyası.

Siyasete adım attı. TBMM’ de yer almak için aday adaydı oldu.

Takip ediyoruz hızlı bir tempoda çalışmalarını sürdürüyor. Hamza Yerlikaya gibi başarılar dilerken,güreşe de devam edeceğini biliyoruz.Hayırlı olur inşallah.

Konumuza geçiyoruz;

TGF ,bu yıl ilk kez ; Bakü’de yapılacak

“1.Avrupa Oyunları” nın Haziran ayına alınması,

U23(19-23 yaş) adı altında “ilk kez Avrupa şampiyonasının “ yapılması kararı (Mart sonunda Polonya’da yapılacak),hali ile 2015 Yılı faaliyet programının sıkışmasına neden oldu.

Şöyle ki; Büyükler Türkiye şampiyonaları serbest ve grekoromen uzun süredir Ocak aylarında yapılırdı. Bu yıl mart ayında yapıldı. U23 Avrupa’da fazla zaman olmadığı için Şubat ayında yapıldı.

Arada kalan gençler Türkiye şampiyonaları da Şubat ayında yapılınca bazı sporcular iki hatta üç Türkiye şampiyonasına katılmak durumunda kaldılar.

Bu sıkışma daha ziyade Serbest stilden çok grekoromeni etkiledi.

Büyükler Türkiye şampiyonası tarihlerinde Gençler turnuvaya gitmişlerdi.(Gençlerinde Haziran ayında İstanbul’da Avrupa şampiyonası var) Elbette bir kısmı katılamadı

Yalnız buradan açıklama yapayım hemen;

Grekoromen Güreş A Milli takımımız; 2014 yılında Avrupa ve Dünya şampiyonaların da tam sekiz madalya aldılar..Yakın tarihte böyle bir sayı yok sanırım. Serbest stilde de hemen hemen aynı...

Ancak zaman var, sıkışıklık giderilecek gibi; U23’ ün sadece Avrupa şampiyonası var bu yıl, mart ayında faaliyetleri bitecek.

Çoğu Büyükler kampında olacak, bir kısmı gençlerde olacak.

Mart sonundaki Yaşar Doğu(Serbest) ile Nisan başında yapılacak olan Vehbi Emre turnuvalarına gençler daha fazla olacak, onlarında katılması ile kalite artacaktır.

Mersin analizi;

Önemli müsabakalar izledik.(www.tgfwebtv.com canlı verdi. Mazeretlerinden dolayı; Rıza Kayaalp,Atilla Güzel ile Cenk İldem ve Selçuk Çebi katılmadı.

Mersin’de yapılan Türkiye şampiyonasında bazı denk maçlarda puan çıkmayınca kalitede olmadı ve son devrede önce ihtar veya pasivite alan avantajlı çıktı. Birçok böyle müsabaka izledik. Son yıllarda yapılan Türkiye şampiyonalalrı baz alındığında kalite düşüktü.

İz bırakan müsabakalar oldu.;

59kg’da Fatih Üçüncü-Erhan Karakuş, Ayhan Karakuş-Hammet Rüstem ,66kg Atakan Yüksel-Rahman Bilici, Uğur Tüfenk-Rahman Bilici, 71kg.Yunus Özel-Murat Dağ,74kg Emrah Kuş-Şeref Tüfenk,

85kg Metehan Başar-Kansu İldem,98kg Ahmet Taçyıldız-İlker Genel,

80kg Aslan Atem-M.Ali Küçükosman, Salih Aydın-Yusuf Köse,130kg Emin Öztürk-Ali Nail Arslan,

Mersin’de Sıkletlerinde Türkiye şampiyonu olanlar;

59kg.Mustafa Sağlam,66kg .A.Samet Günal,71kg.Yunus Özel,

75kg.Şeref Tüfenk,80kg.Salih Aydın,85kg. Ahmet Yıldırım,,

98kg.İlker Genel,130kg Ali Nail Arslan oldu.

Takım olarak’ ta ; İBB / 1. ASKİ / 2…Kayseri Şeker/3.- Rize Çay spor/4. Oldular..

Etiketler: ata karataş
Bu yazi toplam 1398 defa okundu
YORUMLAR
ata karataş: 
"Teşekkür"
Türk güreşine karşılıksız çabanızdan dolayı sizi ve sitenize emeği geçenleri kutlarım.. AYRICA YAZARLAR KISMINA HAFTALIK GÜREŞİYORUM KÖŞE YAZIMI KOYDUĞUNUZ İÇİN SAĞOLUN ..
12.03.2015 / 11:44
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA