2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

47.TGF BAŞKANLIK SEÇİMİ,YERLİKAYA,ÇEBİ ve MERSİN

Güreş camiasının önceki yıllara göre olabilecek kaosa pirim vermedi.
12.03.2015 / 00:00
Yazıma baÅŸlamadan,güreÅŸte uzun süredir ilk kez yaÅŸanan bir olayı ve güreÅŸ camiasının önceki yıllara göre olabilecek kaosa pirim vermedi. Camianın; Sakin,sabırlı,telaÅŸa mahal vermeden birbirini kırmadan yeni baÅŸkanını seçmek için beklediÄŸini görüyoruz.Sanırım yakın zamanda 47.TGF BaÅŸkanlığı seçimi (2016 RIO’ ya kadar) yapılacak.Hazırlıklar baÅŸladı (08 Nisan 2015/Ankara'da seçim olacak.)

BildiÄŸiniz gibi 2013 yılında TGF baÅŸkanlığına seçilen ; Hamza Yerlikaya bir kez daha TBMM’de yer almak için baÅŸkanlıktan ayrıldı. Yerlikaya ve yönetimi;2013-2014 yılında Türk güreÅŸini baÅŸarı ile yönetti. TBMM’ de yer aldığı dönemde de bir çok baÅŸarılı proje ve kanuna imza atmıştı.(Sonraki dönemde eski TGF baÅŸkanı“Dr. Osman AÅŸkın BAK”TBMM’ de yer aldı.) BaÅŸarılı sporculuk dönemini zaten bütün Dünya gibi sizlerde biliyorsunuz..

SeçildiÄŸi takdirde tecrübede eklenecek..

Ne diyelim hayırlı olur inşallah..

Ünlü bir ÅŸampiyonumuzda aday;

Selçuk Çebi;74Kg’da büyüklerde Dünya’da üst üste üç kez final yapan güreÅŸçimiz. 2 Altın ve bir gümüÅŸ..2014 Yılında’ da Dünya ÅŸampiyonasında önemli bir bronz madalya kazandı.

Hedefi eksik olan Olimpiyat madalyası.

Siyasete adım attı. TBMM’ de yer almak için aday adaydı oldu.

Takip ediyoruz hızlı bir tempoda çalışmalarını sürdürüyor. Hamza Yerlikaya gibi baÅŸarılar dilerken,güreÅŸe de devam edeceÄŸini biliyoruz.Hayırlı olur inÅŸallah.

Konumuza geçiyoruz;

TGF ,bu yıl ilk kez ; Bakü’de yapılacak

“1.Avrupa Oyunları” nın Haziran ayına alınması,

U23(19-23 yaÅŸ) adı altında “ilk kez Avrupa ÅŸampiyonasının “ yapılması kararı (Mart sonunda Polonya’da yapılacak),hali ile 2015 Yılı faaliyet programının sıkışmasına neden oldu.

Åžöyle ki; Büyükler Türkiye ÅŸampiyonaları serbest ve grekoromen uzun süredir Ocak aylarında yapılırdı. Bu yıl mart ayında yapıldı. U23 Avrupa’da fazla zaman olmadığı için Åžubat ayında yapıldı.

Arada kalan gençler Türkiye ÅŸampiyonaları da Åžubat ayında yapılınca bazı sporcular iki hatta üç Türkiye ÅŸampiyonasına katılmak durumunda kaldılar.

Bu sıkışma daha ziyade Serbest stilden çok grekoromeni etkiledi.

Büyükler Türkiye ÅŸampiyonası tarihlerinde Gençler turnuvaya gitmiÅŸlerdi.(Gençlerinde Haziran ayında Ä°stanbul’da Avrupa ÅŸampiyonası var) Elbette bir kısmı katılamadı

Yalnız buradan açıklama yapayım hemen;

Grekoromen GüreÅŸ A Milli takımımız; 2014 yılında Avrupa ve Dünya ÅŸampiyonaların da tam sekiz madalya aldılar..Yakın tarihte böyle bir sayı yok sanırım. Serbest stilde de hemen hemen aynı...

Ancak zaman var, sıkışıklık giderilecek gibi; U23’ ün sadece Avrupa ÅŸampiyonası var bu yıl, mart ayında faaliyetleri bitecek.

ÇoÄŸu Büyükler kampında olacak, bir kısmı gençlerde olacak.

Mart sonundaki YaÅŸar DoÄŸu(Serbest) ile Nisan başında yapılacak olan Vehbi Emre turnuvalarına gençler daha fazla olacak, onlarında katılması ile kalite artacaktır.

Mersin analizi;

Önemli müsabakalar izledik.(www.tgfwebtv.com canlı verdi. Mazeretlerinden dolayı; Rıza Kayaalp,Atilla Güzel ile Cenk Ä°ldem ve Selçuk Çebi katılmadı.

Mersin’de yapılan Türkiye ÅŸampiyonasında bazı denk maçlarda puan çıkmayınca kalitede olmadı ve son devrede önce ihtar veya pasivite alan avantajlı çıktı. Birçok böyle müsabaka izledik. Son yıllarda yapılan Türkiye ÅŸampiyonalalrı baz alındığında kalite düÅŸüktü.

Ä°z bırakan müsabakalar oldu.;

59kg’da Fatih Üçüncü-Erhan KarakuÅŸ, Ayhan KarakuÅŸ-Hammet Rüstem ,66kg Atakan Yüksel-Rahman Bilici, UÄŸur Tüfenk-Rahman Bilici, 71kg.Yunus Özel-Murat DaÄŸ,74kg Emrah KuÅŸ-Åžeref Tüfenk,

85kg Metehan BaÅŸar-Kansu Ä°ldem,98kg Ahmet Taçyıldız-Ä°lker Genel,

80kg Aslan Atem-M.Ali Küçükosman, Salih Aydın-Yusuf Köse,130kg Emin Öztürk-Ali Nail Arslan,

Mersin’de Sıkletlerinde Türkiye ÅŸampiyonu olanlar;

59kg.Mustafa SaÄŸlam,66kg .A.Samet Günal,71kg.Yunus Özel,

75kg.Åžeref Tüfenk,80kg.Salih Aydın,85kg. Ahmet Yıldırım,,

98kg.Ä°lker Genel,130kg Ali Nail Arslan oldu.

Takım olarak’ ta ; Ä°BB / 1. ASKÄ° / 2…Kayseri Åžeker/3.- Rize Çay spor/4. Oldular..

Etiketler: ata karataÅŸ
Bu yazi toplam 1619 defa okundu
YORUMLAR
ata karataÅŸ: 
"Teşekkür"
Türk güreşine karşılıksız çabanızdan dolayı sizi ve sitenize emeği geçenleri kutlarım.. AYRICA YAZARLAR KISMINA HAFTALIK GÜREŞİYORUM KÖŞE YAZIMI KOYDUĞUNUZ İÇİN SAĞOLUN ..
12.03.2015 / 11:44
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA